Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Jakie słuchawki do PS5 wybrać? Ranking najlepszych modeli

Zastanawiasz się, jakie słuchawki do PS5 będą najlepszym wyborem? Zakup odpowiedniego headsetu to równie ważna sprawa, jak wybór odpowiedniego telewizora. W końcu dźwięk na wysokim poziomie w konsolach najnowszej generacji stanowi uzupełnienie obrazu i w dużym stopniu wpływa na radość z gry. Przeczytaj ranking i sprawdź, na które modele warto postawić!


Jakie słuchawki do PS5 wybrać? Ranking modeli


Dlaczego słuchawki do PS5 to must have dla graczy?


Wielu graczy nie potrafi wyobrazić sobie prowadzenia wciągających rozrywek bez słuchawek – i to niezależnie od platformy, z której najczęściej korzystają. Miłośnicy konsol, podobnie jak grający na PC, znają zalety tego rozwiązania – lepsze zanurzenie w świat gry, brak rozpraszających odgłosów z zewnątrz, a także możliwość cieszenia się naprawdę głośnym dźwiękiem bez względu na ciszę nocną. W przypadku konsoli PlayStation 5 dochodzi jeszcze jeden aspekt – opatentowany przez Sony silnik Tempest 3D AudioTech, który umożliwia rozkoszowanie się prawdziwie przestrzennym brzmieniem. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej radzić sobie z wirtualnymi wyzwaniami, rozpoznając, skąd dobiega odgłos kroków czy przeładowywania broni przeciwnika. 

To właśnie ulepszone audio było jednym z aspektów, które tuż przed premierą PS5 w 2020 r. budziło najwięcej emocji – obok szybkiego dysku SSD, ray tracingu i wibracji haptycznych.


Jakie słuchawki do PS5 – bezprzewodowe czy na kablu?


Myśląc o zakupie słuchawek do PS5, należy zacząć od tego, w jaki sposób mają być podłączone. Podobnie jak w przypadku słuchawek do komputera, masz tutaj dwie możliwości:

  • słuchawki przewodowe;
  • słuchawki bezprzewodowe.

Zestawy słuchawkowe na kablu podłącza się przewodem bezpośrednio do kontrolera. korzystając z gniazda mini jack 3,5 mm. W przypadku słuchawek bezprzewodowych – najczęściej do konsoli podłącza się adapter USB, a następnie paruje urządzenia przez Bluetooth Są także modele z transmisją radiową.

Słuchawki przewodowe i bezprzewodowe do PS5 mają swoich zwolenników i nie sposób jednoznacznie rozstrzygnąć, które rozwiązanie jest lepsze. Zestaw bez przewodów to całkowita swoboda ruchów, za to słuchawki trzeba będzie regularnie ładować. A czy kabel w słuchawkach przewodowych będzie przeszkadzać? To subiektywna kwestia. Pamiętaj o tym, że podłączony jest do pada, a nie do samej konsoli, więc jego długość i odległość gracza od telewizora nie ma większego znaczenia – przewód na pewno nie będzie zbyt krótki.

Warto także zwrócić uwagę na obsługiwany format dźwięku 3D. W związku z tym, że PlayStation 5 (w przeciwieństwie do konsoli Xbox Series), nie obsługuje Dolby Atmos, najlepszym formatem dźwięku dla graczy będzie autorski format Tempest 3D AudioTech stworzony właśnie na potrzeby gamingu.

Z dźwiękiem Tempest 3D zgodne są wszystkie słuchawki dla graczy marki Sony oraz wybrane headsety innych producentów. Jednak nie oznacza to, że subtelny dźwięk, dobiegający z różnych kierunków jednocześnie, uda się usłyszeć w każdej grze. Podobnie jak w przypadku innych technologii, takich jak ray tracking, występuje w wybranych grach obsługujących tę funkcję, np. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Gran Turismo 7 albo Demon’s Souls.


Najlepsze słuchawki do PS5 – ranking polecanych modeli


Czym się charakteryzują najlepsze słuchawki do PS5?


Na potrzeby artykułu wybraliśmy najlepsze słuchawki do PS5. Ranking został przygotowany na podstawie konkretnych kryteriów. Co braliśmy pod uwagę?

  • Wygoda – jest niezbędna, gdy chce się grać przez wiele godzin. Dobre słuchawki nie powinny zbyt mocno ściskać uszu ani głowy i sprawiać, że gracz się poci. Dlatego znaczenie ma sposób ich zaprojektowania i zastosowane materiały.
  • Wygląd – atrakcyjny design często idzie w parze z jakością wykonania. Słuchawki, podobnie jak pad, powinny nie tylko dobrze działać, ale też być miłym dla oka akcesorium. Ten parametr będzie miał znaczenie także w sytuacji, gdy urządzenie będzie używane też do innych celów poza domem – często to ważny element całościowej stylizacji.
  • Dodatkowe funkcje – w tym miejscu warto wskazać wszelkie udogodnienia, jak regulacja głośności na słuchawkach, a także aktywna redukcja szumów. Ważne, żeby korzystanie ze wszystkich opcji było intuicyjne.
  • Czas działania na jednym ładowaniu – będzie miał znaczenie w przypadku słuchawek bezprzewodowych.


Słuchawki do PS5 – ranking modeli


Czas odpowiedzieć wreszcie na pytanie, jakie słuchawki do PS5 warto kupić. Poniżej przedstawiamy konkretne propozycje wyselekcjonowane spośród kilkudziesięciu modeli dostępnych w sklepie MediaMarkt.


1. miejsce: słuchawki Sony Inzone H9


To według wielu opinii najlepsze słuchawki do PS5 dla tych, którzy gotowi są wydać na sprzęt powyżej 1000 zł. Sony Inzone H9 już na pierwszy rzut oka wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem. Po ich założeniu docenisz także niezwykły komfort użytkowania i wygodę. Pałąk łatwo precyzyjnie dostosować do kształtu głowy. Skórzane obicie jest natomiast miękkie, dzięki czemu grasz przez wiele godzin, nie odczuwając żadnego dyskomfortu. Mikrofon umieszczono na regulowanym wysięgniku. Wszystkie opcje można wybrać, korzystając z przełączników na słuchawkach. A jest tego sporo! Tak jak w innych słuchawkach Sony możesz regulować nie tylko głośność audio jako całości, ale także oddzielnie głośność dźwięku gry i rozmów z czatu. Poza tym jest tu włącznik Bluetooth, a także przyciski do wybrania funkcji dźwięku – ANC lub Ambient Mode. ANC (Active Noise Cancellation) to uwielbiana przez miłośników dobrej muzyki aktywna redukcja szumów, umożliwiająca całkowite odcięcie się od dźwięków z otoczenia. W przypadku trybu Ambient jednocześnie słyszy się dźwięki z gry oraz te dochodzące z otoczenia, wychwytywane przez mikrofony w obudowie. Do połączenia słuchawek z konsolą korzysta się z sieci Wi-Fi (konkretnie z pasma o częstotliwości 2,4 GHz), a w komunikacji pośredniczy stick wpinany w wejście USB. Równolegle można korzystać z łączności Bluetooth – na przykład, żeby odbierać w słuchawkach połączenia ze smartfona.

Profil dźwiękowy słuchawek podkreśla zdecydowanie tony niskie. Będą zatem idealne do wszelkiego rodzaju strzelanek i gier akcji. Niezależnie od tego, jaki gatunek gier lubisz najbardziej, na pewno zaletą jest czas pracy. Jedno ładowanie wystarcza na ponad 30 godzin.


2. miejsce: słuchawki Logitech 535 Lightspeed Wireless Gaming Headset


To zestaw ceniony przez użytkowników – niezależnie od tego, z jakiej platformy do gier na co dzień korzystają. W porównaniu ze sprzętem Sony słuchawki Logitech są wyraźnie lżejsze – ważą tylko 235 g. Poza tym jest tu sporo podobieństw. Mikrofon znajduje się na wysięgniku i jest jednokierunkowy, więc nie rejestruje niepotrzebnych dźwięków z innych źródeł. Dopracowana konstrukcja zapewnia wygodę i komfort podczas długich rozgrywek, a elastyczna pianka zapamiętuje kształt ucha. Słuchawki zapewniają naprawdę dobrą wentylację, dzięki czemu nie odczujesz dyskomfortu przepocenia – nawet po kilku godzinach zabawy.

Komunikacja odbywa się przez odbiornik USB umieszczony w porcie konsoli. Model Logitech imponuje czasem działania – 35 godzin na jednym ładowaniu to wynik, którego wielu innych producentów może pozazdrościć. Nie ma tu wprawdzie kilku technologii typowych dla słuchawek Sony, jak aktywnego tłumienia szumów i trybu Ambient czy możliwości dostosowania głośności czatu i gry. Jest to jednak model ponad dwukrotnie tańszy. Warto również zaznaczyć, że dźwięk został w tym sprzęcie zbalansowany w taki sposób, że zestaw sprawdzi się też dobrze do słuchania muzyki czy podcastów. Dobrze słyszalne są zarówno basy, jak i soprany.


3. miejsce: słuchawki Sony Pulse 3D Wireless Headset


Następny oficjalny zestaw słuchawkowy rekomendowany przez Sony. Pracując nad tym modelem, zadbano o design – świetnie komponuje się z konsolą oraz innymi akcesoriami producenta. Cechą, którą należy zaznaczyć, jest konstrukcja mikrofonu – schowanego w nauszniku, nie ma regulowanego pałąku. To rozwiązanie rzadko stosowane w słuchawkach gamingowych, na pewno sprzyja mobilności. Łączność słuchawek z konsolą odbywa się przez fale radiowe, a żeby była ona możliwa, konieczne jest wpięcie do konsoli niewielkiego sticka na USB.

Z myślą o fanach rozgrywek online sięgnięto po praktyczne rozwiązania, które znacząco ułatwiają sterowanie. Na lewej muszli znajdują się wszystkie potrzebne opcje. Można sterować głośnością gry oraz rozmów na czacie, a także jednym szybkim ruchem wyłączyć lub włączyć mikrofon. Na pełnym ładowaniu sprzęt wytrzyma do 12 godzin, a więc krócej niż opisywane wcześniej modele. Nie jest to jednak przeszkodą, by sięgnąć te słuchawki, tak dopracowane w wielu kwestiach!

Zestaw słuchawkowy SONY Pulse 3D Wireless Headset Czarny


4. miejsce: słuchawki Sony Inzone H3


Niedroga propozycja dla tych, którzy gotowi są kupić słuchawki przewodowe. Wyglądem przypominają zestaw słuchawkowy Inzone H9 i pasują idealnie do designu pada DualSense, który również ma charakterystyczną czarno-białą obudowę. Mikrofon znajduje się na wysięgniku, a prostym sposobem na jego wyciszenie jest przesunięcie do pozycji pionowej. Jeśli uważnie się przyjrzysz, zauważysz kilka różnic konstrukcyjnych między słuchawkami H3 a wyższym modelem – np. nylonowe obicie nauszników zamiast syntetycznej skóry.

Słuchawki nie mają ANC i trybu Ambient, ale można dopasować profil dźwięku do swoich upodobań, korzystając z korektora – właściwe opcje odnajdziesz w ustawieniach konsoli. Wysoką jakość dźwięku płynącego z tych słuchawek potwierdza certyfikat Discord.


5. miejsce: słuchawki Logitech G435


Bezprzewodowe słuchawki wokółuszne o wyjątkowo lekkiej konstrukcji, które będą znakomitym wyborem w przypadku sprzętu dla młodszych graczy – cała konstrukcja waży zaledwie 165 g. Z myślą o dzieciach można także ograniczyć ich maksymalną głośność do bezpiecznego poziomu 85 db. Poduszki z pianki dostosowują się do kształtu ucha i go zapamiętują, co zapewnia dokładne dopasowanie za każdym razem. Dwa mikrofony są wbudowane, a nie na wysięgniku – to rozwiązanie, które w tym rankingu pojawiło się przy słuchawkach Sony Pulse. Co więcej, mikrofony omawianego modelu mają funkcję redukowania hałasów z otoczenia. Z konsolą ten model łączy się za pomocą niewielkiego sticka na USB umieszczonego w odpowiednim porcie.

Na pełnym ładowaniu urządzenie działa nawet do 18 godzin, co jest dobrym wynikiem na tle konkurencji, szczególnie w tym przedziale cenowym. Dodatkowym atutem są ekologiczne materiały – 22% surowców pochodzi z recyklingu. Gdybyśmy zastanawiali się, jakie słuchawki bezprzewodowe do PS5 do 400 zł będą najlepsze, z pewnością sprzęt Logitech znalazłby się na podium.


6. miejsce: słuchawki HyperX Cloud Stinger 4P5L7AM


Headeset przewodowy o wyraźnie gamingowym designie, z nausznikami obracanymi o 90 stopni. Jako uniwersalny zestaw pasują także do PC, Nintendo Switch czy konsoli Xbox. Słuchawki mają funkcje redukcji szumów oraz wyciszania. Łatwo dopasujesz je do głowy, a dzięki grubej warstwie pianki – zapewniają bardzo dobrą izolację. Do tego materiał zapamiętuje kształt ucha, co zapewnia wygodne korzystanie ze sprzętu nawet przy dłuższych sesjach gamingowych. Jednokierunkowy mikrofon znajduje się na pałąku i może zostać natychmiast wyciszony po podniesieniu go pionowo w górę. Oprócz regulacji głośności na słuchawce nie ma tu więcej dodatkowych opcji do wyboru, więc nie sposób się pomylić przy konfiguracji. Model powinien spełnić oczekiwania graczy, którzy szukają urządzenia w cenie do 300 zł.


7. miejsce: słuchawki dla graczy Turtle Beach Recon 70


Ranking zamyka najtańszy model. Sprzęt kupisz za mniej niż 150 zł i podłączysz do kontrolera za pomocą kabla mini jack 3,5 mm. To dość lekkie (200 g) słuchawki z plastikowym pałąkiem i nausznikami pokrytymi syntetyczną skórą z amortyzacją z pianki. Standardowo na słuchawce znajduje się pokrętło do regulacji głośności, a także przycisk, który umożliwia całkowite wyłączenie mikrofonu. Możesz go także szybko wyłączyć, odchylając do pionu – jak w wielu innych gamingowych modelach. Chociaż w naszym rankingu znajdziesz z pewnością wygodniejsze słuchawki z lepszym dźwiękiem, w roli budżetowego sprzętu ten headset sprawdzi się bardzo dobrze!


Wiesz już, jak dobrać sprzęty do PS5?


Wierzymy, że dzięki rankingowi wybór słuchawek do PS5 będzie łatwiejszy. Jeśli interesujesz się gamingiem i chcesz cieszyć się jak najlepszą jakością prowadzonych rozgrywek, zobacz także poradnik: Jaki telewizor kupić do PS5?


Wpisy, które mogą Cię zainteresować:


1. Ranking słuchawek sportowych – jaki bezprzewodowy model wybrać?

2. Jaki ekspres do kawy do 2000 zł kupić? Ranking

3. Jaki telewizor do 1500 zł wybrać? Ranking

Czytaj więcej

Ranking słuchawek sportowych – jaki bezprzewodowy model wybrać? Ranking słuchawek sportowych – jaki bezprzewodowy model wybrać?

Chcesz wiedzieć, jakie słuchawki sportowe będą najlepszym wyborem? Jeśli nie wyobrażasz sobie treningu bez muzyki nadającej rytm, wiesz, że playlista to połowa sukcesu – przyda się jeszcze odpowiedni sprzęt! W sklepach znajdziesz wiele słuchawek wpisujących się w potrzeby miłośników sportu. Jak nie popełnić błędu, kupując słuchawki sportowe – ranking najlepszych propozycji powinien w tym pomóc. Sprawdź jeszcze przed treningiem!

Więcej

Jakie słuchawki do PS5 wybrać? Ranking najlepszych modeli Jakie słuchawki do PS5 wybrać? Ranking najlepszych modeli

Zastanawiasz się, jakie słuchawki do PS5 będą najlepszym wyborem? Zakup odpowiedniego headsetu to równie ważna sprawa, jak wybór odpowiedniego telewizora. W końcu dźwięk na wysokim poziomie w konsolach najnowszej generacji stanowi uzupełnienie obrazu i w dużym stopniu wpływa na radość z gry. Przeczytaj ranking i sprawdź, na które modele warto postawić!

Więcej

Jakie słuchawki do Xbox Series X/S wybrać? Jakie słuchawki do Xbox Series X/S wybrać?

Chcesz wiedzieć, jakie słuchawki do Xbox Series X lub Xbox Series S będą dobre? Właściwy dobór headsetu to złożona sprawa. Nie każdy model jest kompatybilny z konsolą i nie każdy zapewni zadowalające efekty. Jak zatem wybrać mądrze, by cieszyć się pełnią wrażeń audio, korzystając ze słuchawek? Wyjaśniamy w naszym poradniku!

Więcej

Jaki telewizor do PS4 wybrać? TOP 5 najlepszych modeli Jaki telewizor do PS4 wybrać? TOP 5 najlepszych modeli

Właściwie dobrany telewizor do PS4 wpływa na satysfakcję z rozgrywki w takim stopniu, w jakim monitor gamingowy wpływa na wrażenia graczy PC. Odpowiednie urządzenie zapewni wciskającą w fotel grafikę i płynną animację, a także dźwięk przestrzenny. Chcesz wiedzieć, jaki telewizor do PS4 sprawdzi się najlepiej? Zobacz nasz ranking!

Więcej

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? Ranking najlepszych modeli Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? Ranking najlepszych modeli

W naszym rankingu najlepszych słuchawek bezprzewodowych postawiliśmy na modele, które nie tylko nie krępują ruchów i nie sprawiają dyskomfortu, idealnie dopasowują się do uszu, ale także dają świetną jakość dźwięku.

Więcej

Jaki monitor do konsoli PS5 kupić? Jaki monitor do konsoli PS5 kupić?

Zakup monitora do konsoli to nieoczywisty pomysł, który jednak może się sprawdzić. Wszystkim, którzy mają wątpliwości czy to dobry pomysł, polecamy lekturę dalszej części tekstu oraz przeglądu wybranych monitorów, które będą dobrze współpracowały z konsolą PlayStation5.

Więcej

Jaki telewizor do PS5 kupić? Najlepsze modele Jaki telewizor do PS5 kupić? Najlepsze modele

Premiera konsoli PlayStation 5 to jedno z ważniejszych wydarzeń w branży gier w 2020. Konsola nowej generacji oferuje naprawdę imponujące możliwości – zwłaszcza, jeśli współpracuje z dobrym TV. Przyjrzymy się najważniejszym parametrom i wybierzemy modele, które są szczególnie warte uwagi.

Więcej

Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić? Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić?

Myślisz o zakupie nowego komputera? Zobacz nasz ranking laptopów do 4000 zł. W 2022 roku dobry laptop wciąż jest jednym z najbardziej pożądanych zakupów na rynku elektroniki.

Więcej

Jaki laptop do 2500 zł kupić? Ranking Jaki laptop do 2500 zł kupić? Ranking

Popularność zdalnej pracy oraz nauki online sprawiła, że zwiększyło się zapotrzebowanie na przenośne komputery. Ranking laptopów do 2500 zł to odpowiedź na tę potrzebę. W artykule zastanawiamy się, jaki uniwersalny sprzęt warto kupić.

Więcej

Jaką klawiaturę bezprzewodową kupić? Ranking 2021 Jaką klawiaturę bezprzewodową kupić? Ranking 2021

Ranking klawiatur bezprzewodowych, który zaprezentujemy na pewno ułatwi decyzję o zakupie takiego sprzętu.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]