Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Jakie słuchawki do telefonu warto kupić?

Odtwarzacze muzyczne, jako osobne urządzenia, zostały zdecydowanie wyparte przez smartfony. Zarówno korzystanie z plików muzycznych zapisanych w pamięci smartfona, jak również z aplikacji czy usług muzycznych, jak Spotify czy Tidal, jest znacznie wygodniejsze, gdy mamy do dyspozycji telefon, będący i tak zawsze pod ręką. Muzyka pomaga zrelaksować się w drodze do pracy, stworzyć odpowiedni nastrój, poprawić humor, a także wyznaczać odpowiednie tempo podczas ćwiczeń – zwłaszcza biegania. Jednak oprócz doboru odpowiedniej playlisty ważne jest także znalezienie odpowiednich słuchawek. Te, które dostajemy w opakowaniu razem ze smartfonem, to prosty i tani sprzęt, który wielu osób nie satysfakcjonuje. Jakie słuchawki do telefonu warto kupić, aby być naprawdę zadowolonym? Zobacz krótki poradnik, który ułatwi dokonanie właściwego wyboru.

Różne rodzaje słuchawek do telefonu

Najpopularniejsze są słuchawki douszne, często nazywane pchełkami, czyli drobne słuchawki wkładane do ucha. Alternatywą są nauszne słuchawki o znacznie większych gabarytach. Te zajmują więcej miejsca, jednak zapewniają uchu większą wygodę. Jeśli chcemy, słuchając muzyki, skutecznie odizolować się od dźwięków z zewnątrz, dobrym wyborem będą natomiast słuchawki dokanałowe, które umieszcza się w głębi ucha. Tych jednak trzeba używać umiejętnie, przede wszystkim - nie przesadzając z głośnością.

Pomijając konstrukcję, warto zaznaczyć, że każdy typ słuchawek może łączyć się z telefonem zarówno za pomocą kabla jak również za pośrednictwem technologii Bluetooth. Z definicji słuchawki bezprzewodowe są bardziej kosztowne, chociaż na cenę wpływają także inne rzeczy, jak zastosowane materiały oraz (przede wszystkim) jakość dźwięku. W przypadku, gdy chcemy słuchać audiobooków parametry techniczne są raczej bez znaczenia, ale muzyczni koneserzy z pewnością zwrócą uwagę na zauważalne niuanse. Od minimalnego i maksymalnego pasma przenoszenia zależy jak dużą gamę dźwięków zdołamy usłyszeć. Oprócz tego, słuchawki posiadają też wiele systemów redukcji szumów, optymalizacji dźwięku czy wyciągania wyraźnych basów.

Gdy zdecydujemy się na słuchawki na kablu, dobrze jest zwrócić uwagę na jego długość. Im dłuższy, tym większa jest elastyczność. Natomiast w modelach bez przewodu kluczowy będzie czas ich działania bez konieczności ładowania.

Jakie słuchawki dla biegacza?

Dla uprawiających sport, najbardziej praktyczne będą niewielkie słuchawki douszne. Modele bezprzewodowe są oczywiście wygodniejsze, chociaż droższe. Jednak brak kabli to nie jedyna rzecz, na którą należy zwracać uwagę. Przed zakupem warto przymierzyć kilka modeli i zobaczyć, które są najbardziej stabilne. Nie ma nic gorszego, niż słuchawki, które co kilka minut wypadają z ucha przy każdym gwałtownym ruchu! Istotna jest również wytrzymałość  oraz odporność słuchawek na rozmaite czynniki zewnętrzne. Dobre słuchawki powinny być odporne za zachlapania oraz pot, żeby można było ćwiczyć, nie martwiąc się o ich uszkodzenie. Gdy trenujemy z muzyką, warto zwrócić także uwagę na to, żeby przełączenie utworów było łatwe i intuicyjne. Dobrze, jeśli w zasięgu ręki będzie także przycisk do odbierania lub odrzucania przychodzących połączeń telefonicznych.

Jakie słuchawki do używania w domu?

Do użytku domowego, najbardziej przydatne będą słuchawki wokółuszne, które tłumią hałas i pozwalają skupić się na muzyce. Takich słuchawek można używać nawet przez kilka godzin, bo dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu nie powodują nacisku na ucho, a miękkie, przyjemne w dotyku materiały w ogóle się nie odciskają. Warto odnotować także, że w większych słuchawkach bezprzewodowych zazwyczaj znajduje się także większy, pojemniejszy akumulator.

Jeśli muzyka pełni ważną rolę w życiu, a najlepszym odtwarzaczem jest telefon, naprawdę opłaca się zainwestować w dobre słuchawki do telefonu, żeby zdecydowanie poprawić swój komfort. A to, jaki konkretnie model, wybrać zależy już od możliwości finansowych oraz tego, w jakich okolicznościach najczęściej będziemy je wykorzystywać.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]