Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Jaki dron dla dziecka wybrać? Ranking 5 modeli

Drony dla dzieci to zupełnie inny produkt niż drony przeznaczone do użytku komercyjnego. Bezzałogowe urządzenia do zadań specjalnych błyskawicznie przeszły drogę od technologii wyłącznie na potrzeby wojska do roli produktu dostępnego dla wszystkich. Na rynku mamy coraz większy wybór dronów i coraz większe zróżnicowanie. W sklepach znajdziemy zarówno modele będące niewinną zabawką, jak również profesjonalne urządzenia przeznaczone głównie dla fotografów czy filmowców, którzy traktują je jak narzędzie pracy. Co zatem wybrać, jeśli szukamy drona dla dziecka? W krótkim poradniku wyjaśnimy czym się kierować i jakich modeli szukać, żeby wybór był właściwy, dziecko zadowolone, a domowy budżet nie był do końca zrujnowany.


Rodzaje dronów


Chociaż te urządzenie kojarzą się przede wszystkim z lataniem, w tej kategorii znajdziemy także pojazdy, które z powodzeniem radzą sobie na wodzie i na lądzie. Ciekawostką są na przykład mini drony poruszające się na kołach i wykonujące efektowne skoki, pływające maszyny.


Kolejne naturalne skojarzenie to drony do filmowania. Rzecz w tym, że wbrew pozorom nie każdy dron jest wyposażony w taką możliwość, bo i nie każdy użytkownik takiej możliwości potrzebuje. Patrząc pod tym kątem, możemy podzielić wszystkie urządzenia na zabawki przeznaczone wyłącznie do wykonywania podniebnych akrobacji, drony z wbudowaną własną kamerą oraz drony wyposażone w uchwyt do przymocowania własnego aparatu.


Jaki dron dla dziecka wybrać?


Idąc dalej, możemy podzielić drony ze względu na sposób kontrolowania maszyny. Mamy drony sterowane za pomocą specjalnego kontrolera, drony sterowane poprzez aplikację w urządzeniu mobilnym – smartfonie lub tablecie – oraz takie, które łączą oba te sposoby.


Maszyny różnią się od siebie także konstrukcją, co w dużej mierze przekłada się na łatwość w posługiwaniu się urządzeniem. Najłatwiejsze w obsłudze, i co za tym idzie – dedykowane dla początkujących są wyposażone w cztery śmigła quadrocoptery. Jeśli chcemy kontrolować trójśmigłowego drona, przyda się znacznie więcej doświadczenia i umiejętności – z tego powodu takie modele poleca się zaawansowanym miłośnikom latania. Urządzenia posiadające sześć lub osiem śmigieł należą do najcięższych i najbardziej stabilnych. Mocna, dobrze wyważona konstrukcja czyni je odpornymi na podmuchy wiatru, więc radzą sobie z transportowaniem ładunków także w niesprzyjających warunkach.


Znając te podstawy, można zastanawiać się, jaki dron dla dziecka wybrać. Ale najpierw trzeba te potrzeby poznać. W tym celu najlepiej odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.


Ile lat ma dziecko?


Posiadanie swojego drona to powód do dumy, ale także duża odpowiedzialność, szczególnie, jeśli oddamy w ręce dziecka urządzenie, które posiada duże możliwości. Jeśli nie mamy pełnego zaufania do dziecka, lepiej nie dawać mu urządzenia o dużym zasięgu, na dodatek wyposażonego w możliwość strzelania pociskami! Lepiej zacząć od niewinnej zabawki, zdolnej wykonać kilka niegroźnych akrobacji – najlepiej w zasięgu wzroku i pod nadzorem – przynajmniej w pierwszych dniach zabawy.


Z wiekiem związany jest także poziom trudności. O ile rodzice rzeczywiście mogą być cierpliwi, tak dziecko po pierwszych niepowodzeniach gotowe jest całkowicie zrezygnować z zabawy. Dlatego przed zakupem najlepiej dowiedzieć się, czy to model dla początkujących, czy raczej zaawansowanych miłośników dronów. Warto spojrzeć na konstrukcję drona a także szybkość, jaką osiąga – im urządzenie szybsze, tym trudniej nad nim zapanować.


Wreszcie na koniec trzeba zwracać uwagę na cenę. Jeśli dziecko szybko się nudzi, gubi lub niszczy inne zabawki, niewykluczone, że drona spotka podobny los. Żeby rozczarowanie było mniejsze, lepiej nie inwestować od razu dużej kwoty, tylko zacząć od jednego z budżetowych modeli.Czy dziecko interesuje się filmowaniem lub fotografią?


Jeśli ktoś ma do tego smykałkę, zakup drona dla dziecka można przecież potraktować jako inwestycję. Opanowanie tajników sterowania takimi urządzeniami może okazać się w przyszłości źródłem dodatkowych dochodów dla nastolatka, który może oferować swoje usługi – na początek choćby innym członkom rodziny. Jeśli dodatkowo interesuje się obróbką zdjęć lub montażem video, tym lepiej. Z drugiej strony, jeśli obdarowany w ogóle nie lubi robić zdjęć, nie ma sensu inwestować w sprzęt przeznaczony właśnie w tym celu. Lepiej podarować zabawkę bez funkcji fotograficznych, skoro mija się to z celem.


Czy koledzy już mają drona?


Często chęć posiadania własnego sprzętu wynika właśnie z tego, że rówieśnicy już od jakiegoś czasu dysponują taką technologiczną nowinką. Nie ma w tym nic złego – wręcz przeciwnie. To dobre źródło informacji. Jeśli wiemy, że kolega czy koleżanka z klasy dysponuje już jakimś dronem i ma z nim określone doświadczenia, może lepiej, żeby nasze dziecko bawiło się analogicznym modelem lub czymś z tej samej serii? Zawsze kolega będzie mógł pomóc nauczyć się sterowania.


Jaki dron dla dziecka? Najważniejsze cechy


Szukając odpowiedniego drona dla dziecka, należy starannie przyjrzeć się specyfikacji technicznej, a także opiniom i recenzjom. Co powinniśmy z nich wyczytać? Oto najważniejsze cechy, które warto uwzględnić podczas planowanych zakupów.


  • Cena – założony budżet może wynikać zarówno z możliwości finansowych, jak również ze świadomej decyzji. Dron dla dziecka wciąż pozostaje zabawką. Wiele osób, wychodząc z tego założenia, określa maksymalną cenę na podobnym poziomie jak ceny innych zabawek, czyli zdecydowanie poniżej cen za sprzęt profesjonalny. Wiedząc, w jakich widełkach cenowych się poruszamy, zdecydowanie łatwiej znaleźć coś konkretnego.


  • Czas działania – im dłużej można się bawić dronem bez potrzeby ładowania, tym lepiej dla dziecka. Dobrze jest mieć jednak oczekiwania możliwe do spełnienia. Tanie maszyny do zabawy raczej nie będą latać dłużej niż kilka minut!


  • Łatwość obsługi – jeśli to pierwszy dron dla dziecka, to zabawa powinna być łatwa i przyjemna, a nie frustrująca i skomplikowana. Dlatego najlepiej szukać urządzeń z prostym sterowaniem.


  • Wbudowana kamera i jakość nagrań – to będzie istotne, jeśli głównym celem jednak będzie nagrywanie, a nie tylko powietrze akrobacje. Im wyższa rozdzielczość, tym większa radość z nagrywania.


  • Jakość wykonania – trzeba mieć świadomość że dron nie zawsze poleci tam, gdzie chcemy. Chwila nieuwagi czy niespodziewany podmuch wiatru mogą sprawić, że pojazd zboczy z toru i zderzy się z przeszkodą. Dobrze byłoby, gdyby po kolizji wciąż nawał się do użytku!


Drony dla dzieci – ranking 2021


Dron UGO Sirocco UDR-1173

Dobry wybór w kategorii dronów w cenie do 400 zł. Po ładowaniu przez ok. godzinę może latać przez 12 minut. Posiada funkcję utrzymywania lotu, wyznaczenia ścieżki, po której będzie poruszał się automatycznie, oraz możliwość wykonywania akrobacji powietrznych. Jego zasięg dochodzi do 100 metrów. Ma wbudowaną kamerę HD.


Mini-drony FOREVER TF1 Sky Soldiers

To zestaw dwóch dronów, które mogą toczyć powietrzne walki! Są wyposażone w diodę podczerwoną i odbiornik podczerwieni, co umożliwia oddawanie strzałów w czasie lotu. Trafiony dron wykonuje jedną z wielu ewolucji. Gdy zostanie trafiony 4 razy, zmniejsza ciąg i ląduje. Mały rozmiar i osłony na śmigła pozwalają na bezpieczną zabawę nawet w pomieszczeniu, a solidna konstrukcja chroni drona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Gdyby jednak doszło do jakiegoś uszkodzenia, w zestawie otrzymujemy aż 8 dodatkowych śmigieł do wymiany.


Dron DJI Ryze Tello

Dron z wbudowaną kamerą HD, którym można sterować za pomocą smartfona. Porusza się z prędkością 8 m/s. Oprócz nagrań za pomocą drona zrobimy także zdjęcia o rozdzielczości 2592×1936 pikseli.


Dron PARROT Airborne Night Swat

Dron pędzący z prędkością do 18 km/h. Co ważne, dronem można się bawić także nocą, ponieważ ma wbudowane oświetlenie LED z regulacją intensywności. Wbudowana kamera nagrywa filmy w rozdzielczości VGA (640×480 pikseli).


Dron PARROT Hydrofoil New Z

To dla odmiany dron… pływający. Pod wieloma względami przypomina model opisany powyżej – ma taką samą kamerę i rozwija podobną prędkość. Zdjęcia składowane są w wewnętrznej pamięci drona, ale mogą być też wysłane poprzez Bluetooth do smartfona lub tabletu służącego do sterownia urządzeniem.


Wiesz już, jaki dron dla dziecka będzie odpowiedni? Każdy z modeli opisanych na liście może być świetnym prezentem! Pamiętaj też, aby opowiedzieć dziecku o wszystkich zasadach latania dronem.


Zobacz więcej

Jaki dron do 1000 zł wybrać w 2022 roku? Jaki dron do 1000 zł wybrać w 2022 roku?

Popularność dronów nie słabnie, zwłaszcza tych do użytku rekreacyjnego. W pogoni za modnym gadżetem, łatwo stracić głowę i wydać ogromne pieniądze – często niepotrzebnie. W tym artykule doradzamy więc, jaki dron do 1000 zł wybrać.


Więcej

Jaki dron do 500 zł wybrać? Jaki dron do 500 zł wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaki dron do 500 zł będzie odpowiedni, mamy dla Ciebie listę ciekawych propozycji. Na potrzeby tego artykułu szukaliśmy dronów, które kosztują nie więcej niż 500 zł – oto nasz ranking!

Więcej

Ranking kamer cyfrowych – jaką kupić w 2021 roku? Ranking kamer cyfrowych – jaką kupić w 2021 roku?

Co warto wiedzieć przed wyborem kamery cyfrowej? Jaką kupić? Zobacz poradnik i ranking.

Więcej

Czy to perfekcyjna kamera sportowa? Recenzja GoPro Hero 8 Czy to perfekcyjna kamera sportowa? Recenzja GoPro Hero 8

GoPro to najbardziej rozpoznawalna kamerka sportowa, która nieprzypadkowo ma liczne grono zwolenników, którzy nie biorą pod uwagę kupna sprzętu od innego producenta. Jednak ostatnio konkurencja zaczęła naciskać coraz mocniej, czego najlepszym przykładem chociażby świetna kamera DJI Osmo Action. Nowe GoPro ma zatem wysoko postawioną poprzeczkę, ale zdecydowanie daje radę! Dlaczego warto mieć tę kamerę? Oto nasza recenzja.

Więcej

Jaki dron do 400 zł? Ranking najlepszych modeli Jaki dron do 400 zł? Ranking najlepszych modeli

W tym artykule szukamy niedrogich modeli dronów, które będą dobre do tego, aby rozpocząć zabawę z dronem. Oto lista najlepszych propozycji za mniej niż 400 zł.

Więcej

Jak latać dronem? Podstawowe zasady, o których powinniśmy pamiętać w każdym miejscu Jak latać dronem? Podstawowe zasady, o których powinniśmy pamiętać w każdym miejscu

Jakie są obecnie zasady latania dronem? Warto poznać dokładne reguły, aby nie złamać przepisów i nie narazić siebie i innych na niepotrzebne kłopoty.

Więcej

Roboty edukacyjne i droidy – przegląd najlepszych modeli Roboty edukacyjne i droidy – przegląd najlepszych modeli

U dzieci stosunkowo łatwo odkryć smykałkę do robotyki. Zajęcia o takiej tematyce są prowadzone już z myślą o kilkuletnich brzdącach. Jeszcze niedawno prawdziwe roboty mogliśmy oglądać tylko w filmach czy w komiksach, a zabawki naśladujące roboty były tylko ich imitacją. Obecnie, gdy technologia poszła do przodu, robot przeznaczony do zabawy ma ogromne możliwości.

Więcej

Co kupić na pierwszą komunię? Najlepsze prezenty technologiczne Co kupić na pierwszą komunię? Najlepsze prezenty technologiczne

Wraz z majem zaczyna się sezon komunijny. Dla bliskich to okazja, którą chcą uświetnić obdarowując  dzieci wyjątkowym prezentem. Jak wybrać coś oryginalnego i dobrego jakościowo, użytecznego i wspierającego rozwój? Coraz częściej wybieranym upominkiem z okazji pierwszej komunii jest sprzęt elektroniczny.

Więcej

Jaki dron dla dziecka wybrać? Ranking 5 modeli Jaki dron dla dziecka wybrać? Ranking 5 modeli

Co zatem wybrać, jeśli szukamy drona dla dziecka? W krótkim poradniku wyjaśnimy czym się kierować i jakich modeli szukać, żeby wybór był właściwy.

Więcej

Jaki dron do filmowania będzie najlepszy? Co wybrać w 2021 roku? Jaki dron do filmowania będzie najlepszy? Co wybrać w 2021 roku?

Jakiego kupić drona do filmowania? W co muszą być wyposażone dobre latające kamery? Jakie są ich zastosowania? Dowiedz się więcej z naszego poradnika!

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]