Kamery GoPro – subiektywny przegląd najlepszych modeli

Popularność kamerek sportowych wzrasta z roku na rok. Dziś kupują je już nie tylko miłośnicy sportów ekstremalnych, ale też wszystkie osoby (w tym, zwolennicy mediów społecznościowych), które lubią uwieczniać i udostępniać znajomym wspomnienia ze swoich wakacji i chwil spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejsze urządzenia tego typu, to kamery GoPro. Wybór modeli jest niezwykle szeroki – skąd zatem wiedzieć, który będzie stanowił najlepszą inwestycję dla naszych pieniędzy? Aktualnie, kamery GoPro wydają się mieć najlepszą renomę wśród dostępnych na rynku kamer sportowych. Nie wszystkie są, rzecz jasna, niezawodne i tanie, ale modele z serii Hero cieszą się niesłabnącą popularnością. Niedawno zaś ich producent wzbogacił swoją ofertę o czwartą już generację kamer, którym warto się lepiej przyjrzeć.

Kamera GOPRO HERO 4 Silver Adventure Edition

GoPro Hero 4 Black
Kamera pozwala nagrywać filmy video w maksymalnej rozdzielczości 4K z prędkością 30 klatek na sekundę. Oprócz ustawień standardowych, klient może zdecydować się na model 2,7 K przy prędkości 50 klatek na sekundę i 1080p z maksymalną szybkością 120 klatek na sekundę. Urządzenie wykonuje także zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix, a w trybie seryjnym może zrobić do 30 zdjęć na sekundę. Model Hero 4 Black, dzięki wbudowanym trybom manualnym, daje pełną kontrolę nad nagrywanym materiałem. Można swobodnie ustawiać wartość ISO

GoPro Hero 4 Silver
Nieco mniej zaawansowana i zdecydowanie tańsza linia w rodzinie kamer GoPro, to edycja Silver. W odróżnieniu od wspomnianej już kamery GoPro Hero 4 Black, model Silverto 180p przy jednoczesnej prędkości 60 klatek na sekundę. Dopiero rozdzielczość 720p gwarantuje osiągnięcie dwa razy większej ilości klatek na sekundę. Zawiedzionych, miło zaskoczy obecność dotykowego ekranu LCD, umieszczonego na tylnej ściance kamery, którego brakuje bardziej zaawansowanemu odpowiednikowi z serii Black. GoPro Hero 4 Silver jest również wyposażony w moduł Bluetooth i WiFi do bezprzewodowych połączeń. Dodatkowo, kamera pozwala na robienie zdjęć w rozdzielczości 12 Mpix, z prędkością 30 klatek na sekundę. Koszt zakupu tego urządzenia to około 1500 zł.

GoPro Hero 3 Black / 3+ Black
Te urządzenia zaliczane są do najbardziej zaawansowanych i najlepszych (przez co jednak najdroższych) modeli z generacji opisywanych kamer. Choć pozwalają na nagrywanie w maksymalnej rozdzielczości 4 K, to jedynie z prędkością 15 klatek na sekundę – płynne 30 klatek na sekundę może osiągnąć dopiero przy rozdzielczości 2,7 K. Obie kamerki mogą robić zdjęcia 12 Mpix i są wyposażone w szerokokątny obiektyw 170 stopni. Model GoPro Hero 3+ Black różni się od modelu oznaczonego samą 3 większą pojemnością akumulatora (w tym wypadku 1180 mAh vs 1050 mAh) i lepszą jakością filmów nagranych w niekorzystnych warunkach. Dodatkowo Hero 3+Black posiada cztery razy szybszy moduł WiFi i jest wyposażony w tryb SuperView, który umożliwia nagrywanie z szerszej perspektywy. Za ten model klient będzie musiał zapłacić w granicach 1500 – 1700 zł.

GoPro Hero 3+ Silver
Linia Hero 3+ Silver, to starsza generacja kamer sportowych tego producenta. Nagrywa filmy z maksymalną rozdzielczością 1080p przy 60 klatkach na sekundę a zdjęcia mają do 10 Mpix. Choć opisywany model posiada moduł WiFi, nie został wyposażony w Bluetooth, jak jego następca z linii Hero 3+ Black. Opisywana wersja skierowana jest bardziej do amatorów i mniej wymagających użytkowników, którzy jednak chcieliby wciąż mieć możliwość rejestrować filmy kamerą GoPro. To zdecydowanie jedna z tańszych kamerek firmy GoPro i przyjdzie nam za nią zapłacić ok. 1300 zł, chociaż zarówno jakość wykonania jak i łatwość obsługi wciąż pozostają na równym, wysokim poziomie.

Choć w ofercie producenta są jeszcze inne modele kamer firmy GoPro, naszym zdaniem, te opisane powyżej, zasługują na szczególną uwagę. Co prawda urządzenia tej firmy nie należą do najtańszych, gwarantują jednak wspaniałą jakość nakręconych przy ich pomocy materiałów, co rekompensuje z nawiązką koszty poniesione z ich zakupem. Wszystkie modele kamer sportowych GoPro są dostępne na terenie dobrych sklepów w całej Polsce, na przykład w sieci sklepów Saturn.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]</