Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Kiedy cena nie ma znaczenia – przegląd najlepszych telewizorów 4K na rynku

Czasy, kiedy telewizory 4K były niedostępnym luksusem, już minęły. Urządzenia z najwyższą rozdzielczością rozpowszechniły się bardzo szybko, a ich ceny stopniowo spadły w związku ze zwiększającym się wiąż popytem na treści w jakości Ultra HD. Wciąż jednak wśród telewizorów UHD znajdziemy takie, których cena zdecydowanie przewyższa średnią. To propozycja dla tych, którzy nie lubią kompromisów i zależy im na zdecydowanie najlepszych produktach bez względu na koszty. W tym artykule przedstawiamy najlepsze telewizory 4K, które zadowolą nawet najbardziej wymagających. Zobaczcie zestawienie telewizorów, które na pewno Was nie zawiodą w pełni wykorzystując możliwości 4K!


Jak wybrać telewizor 4K – najważniejsze parametry

W pierwszej kolejności należy podkreślić, że im większy posiadamy ekran, tym większa szansa, że dostrzeżemy wyraźne różnice między obrazem Full HD i 4K. Przy niewielkim ekranie, trudno gołym okiem dostrzec znaczące różnice, natomiast przy wielkości od 60 cali w górę już jak najbardziej! Właśnie dlatego w tym zestawieniu zdecydowanie dominują telewizory o dużych gabarytach.


Telewizory 4K – wybrane modele


Podobnie jak w innych telewizorach Philips z wyższej półki, znakiem rozpoznawczym odróżniającym od konkurencji jest tutaj system Ambilight.Telewizor naśladuje w czasie rzeczywistym kolory, które widzimy na ekranie, dzięki czemu obraz wydaje się większy niż sam ekran. W tym przypadku, telewizor emituje na ścianę bardzo szeroką poświatę aż z trzech stron ekranu. System Ambilight doskonale współpracuje także z odtwarzaną muzyką. Światło świetnie współgra z narzuconym rytmem, zapewniając dodatkowe efekty, których nie spotkamy w żadnym innym telewizorze. Do wyboru jest wiele barwnych, wstępnie zaprogramowanych wizualizacji, a także losowy tryb imprezy. Oprócz bardzo wysokiej rozdzielczości, warto podkreślić funkcję Micro Dimming Pro zapewniającą niesamowity kontrast, a także technologię Premium Color, która gwarantuje wyraźną poprawę kolorów. Funkcje smart TV są oparte na systemie Android, a sterowanie może odbywać się z użyciem tabletu lub smartfona.To następny model o przekątnej 65 cali. Obraz na tak dużym ekranie prezentuje się doskonale, niezależnie od tego, czy siedzimy na wprost ekranu, czy z boku pomieszczenia – niezależnie pod jak dużym kątem oglądamy, LG zapewnia perfekcyjne odwzorowanie szczegółów bez żadnych zniekształceń. Za właściwą jasność odpowiadają natomiast funkcje Ultra Luminance i Local Dimming. Telewizor obsługuje technologię Dolby Vision oraz jest z innymi formatami HDR, takimi jak HDR10 i HLG. Dużą zaletą jest także audio. System głośników do tego modelu został zaprojektowany we współpracy ze specjalistami z firmy Harman Kardon, co przełożyło się na doskonałą jakość przestrzennego dźwięku.


To już jeden z tych telewizorów, których cena może szokować. Trzeba jednak mieć świadomość, że płacimy za coś wyjątkowego, a nie produkt dostępny masowo. Zresztą wyjątkowość tego modelu widać już na pierwszy rzut oka. Na nietypowy design składa się ukryta podstawa i ramka o wyjątkowo smukłych krawędziach. Ten model został zresztą wyróżniony w 2017 roku nagrodą Red Dot Design Award. Telewizor OLED z 8 milionami pikseli jest wyposażony w wyświetlacz TRILUMINO, który wybiórczo odwzorowuje kolory z szerokiej gamy barw. Dzięki temu, na przykład pastelowe barwy nie staną się nadmiernie nasycone i będą wyglądać naturalnie.


Dźwięk dochodzi z całego ekranu a nie z wybranych punktów, zapewniając widzowi nowe, ekscytujące wrażenia. Cztery siłowniki wprowadzają ekran telewizora w delikatne drgania, sprawiając, że staje się on tym głośnikiem reprodukującym czysty, przejrzysty, wyraźny dźwięk. Dzięki takiemu rozwiązaniu, uzyskujemy czystą, czytelną stereofonię, dźwięk przestrzenny oraz idealne połączenie obrazu i dźwięku, a ukryty, tylny subwoofer generuje świetny bas. Patrząc od strony nawigacji po menu i różnych aplikach, na pewno cieszy sterowanie głosowe, a także - możliwość nawigowania na pasku bez konieczności przerywania oglądanego programu.

Dobry telewizor 4K jest z pewnością wart swojej ceny. Najwyższa jakość obrazu w telewizorach tego typu pomagać osiągnąć niespotykaną dotąd satysfakcję z oglądania i niebywały realizm, dzięki odwzorowaniu wszelkich szczegółów.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]