Kiedy premiera iPhone 12? Co o nim wiemy?

Premiera iPhone 12 to ważne wydarzenie w świecie technologii, na które wiele osób czekało. Co wiadomo o nowym telefonie? Jest kilka miłych niespodzianek. Przeczytaj wszystkie szczegóły, zanim zdecydujesz o zakupie nowego iPhone.


iPhone 12 – dostępne warianty


Na konferencji z prezentacją produktu można było dowiedzieć się, że na rynek wchodzi właściwie nie jeden, a cztery modele:Apple kontynuuje zatem sprawdzony model biznesowy z segmentacją klientów, dzięki czemu telefony są dostępne dla szerszego grona odbiorców niż jeszcze kilka lat temu. Najbardziej wymagający sięgną po bardziej zaawansowane modele, pozostali – po tańszą wersję. W obrębie tych urządzeń można wybierać też, ile chcemy mieć wewnętrznej pamięci – 64 GB, 128 GB, 256 GB czy 512 GB. Jeśli dodamy do tego kilka wariantów kolorystycznych, łatwo sobie uświadomić, że wybór jest naprawdę duży.


iPhone 12 – premiera


iPhone 12 – wygląd


Widząc smartfon z bliska, zauważymy drobne zmiany w wyglądzie:


  • Przede wszystkim, zaokrąglone krawędzie znów stały się kanciaste, podobnie jak w bardzo lubianym przez użytkowników modelu iPhone 5S.
  • Szklane plecki pokryte są błyszczącą powłoką, a wspomniane krawędzie aluminiowej obudowy mają matową powłokę.
  • Z tyłu znajdziemy obiektywy aparatów i charakterystyczne logo z jabłkiem.
  • Z przodu ekran otoczony bardzo cienkimi ramkami z charakterystycznym wcięciem w ekranie, kryjącym sensory biometryczne.


Poszczególne wersje różnią się gabarytami i co za tym idzie, wielkością ekranu. Największym zaskoczeniem jest chyba iPhone 12 mini, który ma tylko 5,4 cala – w świecie smartfonów mierzących ponad 6 cali, to prawdziwy ewenement i powrót do korzeni. Standardowy iPhone 12 i iPhone 12 Pro mają 6,1 cala, natomiast największy iPhone 12 Pro Max – posiada duży ekran 6,7 cala. Warto jednak pamiętać, że wraz ze zmniejszeniem ramek zmniejsza się także samo urządzenie jeśli porównamy do podobnego modelu sprzed roku z tą samą przekątną ekranu. Przykładowo, iPhone 12 jest o 15% mniejszy niż iPhone 11, mimo że przekątna ekranu jest tej samej wielkości.iPhone 12 – specyfikacja


Co kryje wnętrze iPhone 12? Kiedy pojawiła się wzmianka o nowym procesorze, na pewno wielu fanów Apple cieszyło się na tę myśl. Zgodnie z zapowiedzią w nowych smartfonach jest zapowiadany chip Apple A14 Bionic. Zapewnia on doskonałą szybkość i wydajność graficzną.


Duże nadzieje można też pokładać w wykorzystaniu technologii łączności 5G. iPhone 12 ma się płynnie przełączać między 5G a LTE, w zależności od dostępności sieci – tak aby oferować najlepsze parametry transferu i płynność działania podczas korzystania z sieci, a przy tym nie zużywać niepotrzebnie energii.


Ciekawą nowinką w iPhone 12 jest na pewno standard MagSafe. Smartfon jest wyposażony w magnesy, które – w połączeniu z kompatybilną ładowarką – automatycznie umieszczą telefon we właściwej pozycji do ładowania bezprzewodowego.


Na pewno imponuje wyświetlacz OLED o doskonałym kontraście i rozdzielczości. Cieszą też ulepszenia w kwestii mobilnej fotografii – zwłaszcza w nocy. Ulepszono 7-elementową soczewkę i wprowadzono algorytmy związane z uczeniem się. Dzięki temu zobaczymy poprawione kolory i kontrast, a także – zniwelowane szumy.


Zoom optyczny zwiększono do 2,5x. Smartfon Apple w wersji Pro i Pro Max będzie nagrywał video w 4K z przedniej kamerki, a specjalny skaner LIDAR sprawia, że autofocus działa aż 6-krotnie szybciej.


Premiera iPhone 12


Nowe smartfony Apple będą wprowadzane na rynek stopniowo. Najpierw pojawią się środkowe modele.

Od 16 października rozpoczęła się przedsprzedaż a od 23 października do sklepów trafią iPhone 12 Pro i iPhone 12. Kiedy premiera pozostałych? W połowie listopada. Wówczas będzie można już kupić wersję Mini oraz Pro Max.


Ile będzie kosztował iPhone 12?


Chociaż urządzenia Apple zapracowały sobie przez lata na wizerunek kosztownych, obecnie nie różnią się cenowo od konkurencji. Flagowe modele od innych producentów kosztują mniej więcej tyle samo co nowy iPhone 12. Cena w polskich sklepach zaczyna się od 4199 zł. W przypadku wersji Pro zapłacimy 1000 zł więcej.


Podsumowując, premiera iPhone 12 to ciekawe wydarzenie. Na pewno cieszy powrót do wcześniejszej stylistyki i próba wyjścia na rynek z mniejszymi i bardziej poręcznymi urządzeniami. Wydaje się, że użytkownicy tego potrzebują, więc pójście pod prąd może okazać się strzałem w dziesiątkę.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]