Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Kiedy premiera PlayStation 5? Najważniejsze informacje o nowej konsoli Sony

To już koniec spekulacji na temat konsoli nowej generacji. Sony podało konkretne informacje na temat PlayStation 5, na które czekały miliony graczy na całym świecie. W artykule przedstawiamy potwierdzone doniesienia na temat daty premiery, specyfikacji i możliwości długo oczekiwanej konsoli.


Sony PlayStation 5 pod koniec 2020


Na nową generację konsoli przyjdzie nam czekać trochę więcej niż rok. Debiut nowego PlayStation będzie miał miejsce w ostatnim kwartale roku, dzięki czemu konsola będzie prawdopodobnie jednym z najbardziej pożądanych prezentów gwiazdkowych w 2020 roku. Nie zdradzono do tej pory, czy sprzęt będzie pojawiał się stopniowo na różnych kontynentach, czy tego samego dnia nastąpi ogólnoświatowa premiera. Wiele jednak wskazuje na to drugie rozwiązanie, ponieważ tak było w przypadku, gdy w sklepach pojawiało się PS4. Wówczas w Polsce obwiązywała ta sama data, co w innych krajach.Co nowego w PlayStation 5?


Prawdziwe możliwości drzemiące w konsoli kolejnej generacji pozostają zagadką i pewnie  sami twórcy gier nie wykorzystają jeszcze pełni jej potencjału w pierwszych miesiącach po premierze, niemniej znamy już wiele szczegółów, które zrobią na graczach wrażenie.

  • Szybki dysk SSD – wzorem laptopów dla graczy czy ultrabooków, Sony stawia na nowoczesne szybkie dyski, co ma zdecydowanie skrócić czas ładowania gier.


  • Pobieranie gier po swojemu – gracze dostaną wybór, które elementy gry będą chcieli ściągnąć w pierwszej kolejności. Dzięki temu, unikniemy długiego oczekiwania na zainstalowanie pełnej wersji. W zależności od preferencji, będziemy mogli zainstalować najpierw pełny tryb single player lub tryb sieciowy, aby szybciej wskoczyć do gry, nie czekając na pełną instalację wszystkich opcji.


  • Więcej aktywności z poziomu głównego menu – nowa konsola ma nas zachęcać do wyzwań, turniejów i sprawdzenia dodatkowej zawartości - i to jeszcze zanim odpalimy konkretną grę. Powiadomienia o nowościach i aktywności graczy, których mamy wśród znajomych, będą od razu widoczne i łatwo dostępne. 


  • Nowy kontroler Dual Shock i całkiem nowe doznania – pad do konsoli w obecnej formie pozostanie już tylko archaicznym przeżytkiem. Nowy DualSchock 5, zamiast wibracji, będzie wykorzystywał w grze haptykę. To znaczy że drgania i ruchy kontrolera będą w dużo większym stopniu odpowiadać temu, co dzieje się na ekranie. Dziś, gdy gramy na PS4, wibracje są takie same, bez względu na to, czy przeładowujemy broń w grze FPS, czy kopiemy piłkę grając w FIFA 20. Nowy kontroler DualSchock 5 odwzoruje rodzaj powierzchni, siłę nacisku czy stopień oporu. Za pomocą ruchów wibracyjnych, dociskowych oraz akustycznych, poczujemy odrzut przy wystrzale z broni, potężny cios zatrzymujący się na gardzie albo zahaczenie tylnym kołem samochodu o żwir w realistycznej grze wyścigowej. Zmienią się także role przycisków R2 i L2. To, jak mocno je dociśniemy, wpłynie na to, co się dzieje na ekranie.


  • Warto także wspomnieć, że pad będzie ładowany za pomocą nowoczesnego i wszechstronnego USB typu C.


  • Kompatybilność Playstation VR – gogle wirtualnej rzeczywistości do PS4 będą całkowicie kompatybilne z PS5, co oznacza, że nie będziemy zmuszeni do zakupu nowych, kosztownych akcesoriów. 


  • Kompatybilność gier – to kolejna dobra wiadomość – gry z PlayStation 4 odpalimy bez problemu na nowej konsoli, nie trzeba będzie zatem zbierać biblioteki gier od samego początku. Sony wzięło przykład z Microsoftu i zdecydowanie ułatwiło graczom życie.


  • Warto także zaznaczyć, że konsola wciąż będzie posiadała dysk optyczny, więc równolegle z wersjami cyfrowymi, wiąż w obiegu będą pudełkowe wersje gier z fizyczną płytą w środku. Napęd Blu-ray 4K będzie także doskonałym narzędziem do odtwarzania filmów zapisanych w tym formacie.


Co to wszystko oznacza?


Ci, którzy zastanawiali się na zakupem konsoli PlayStation 4 Pro lub gogli VR, już wiedzą, na czym stoją. Posiadając PS4, mamy przed sobą jeszcze ponad rok grania na obecnej platformie i w przyszłości perspektywę przeniesienia gier na nową konsolę dzięki wstecznej kompatybilności.

Wiadomo też, że nowa konsola będzie miała wiele innowacji i niedostępnych wcześniej możliwości. Czeka więc nas prawdziwa rewolucja w graniu, a nie tylko podrasowanie podzespołów.

Tagi

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]