Kiedy przydaje się laktator?

Jesteś w ciąży i planujesz karmić dziecko piersią. Być może wydaje Ci się, że na zakup laktatora czas przyjdzie później, kiedy zaczniesz wychodzić z domu sama, ale laktator podczas karmienia piersią przydaje się już od pierwszych dni po porodzie. Sprawdź kiedy!

Problemy z karmieniem piersią

Problemy z karmieniem piersią spędzają sen z powiek niejednej młodej mamie. Każda chce dla swojego dziecka jak najlepiej, wiele czuje wręcz społeczną presję na naturalne karmienie. Tymczasem sporej liczbie kobiet po porodzie zwyczajnie brakuje pokarmu w pierwszych dniach i nie jest to niczyja wina. Co prawda niewielka ilość pokarmu jest dla dziecka wystarczająca w pierwszych dobach życia, ale jeśli mimo wszystko jest go za mało, a w dodatku dziecko nie chce ssać, dzięki użyciu laktatora możesz pobudzać laktację. Wystąpić może też odwrotny kłopot, czyli tzw. nawał mleczny. Zbyt dużo pokarmu sprawia, że wycieka on za szybko i dziecko może nie nadążać z połykaniem. Odciągnięcie mocnego strumienia mleka laktatorem sprawia, że kolejne są już lżejsze.

Brak możliwości karmienia piersią

  • Urodzenie wcześniaka

Twoje piersi przygotowują się do laktacji już w 16. tygodniu ciąży. Jeśli jednak maleństwo urodziło się zbyt wcześnie, nie potrafi jeszcze ssać, ma kłopot z połykaniem, a jego układ trawienny może nie być gotowy na to, by przyjąć Twoje mleko. A nawet jeśli już jest na to przygotowany i dziecku można podać mleko matki, nie masz często możliwości, by nakarmić je piersią. W takim wypadku laktator pozwoli nie tylko podtrzymać i pobudzać laktację, ale także dostarczyć Twojemu dziecku najlepszego dla niego pokarmu.

  • Cesarskie cięcie

Urodzenie dziecka poprzez cesarskie cięcie nie powinno przeszkodzić w karmieniu piersią, a napotykane przez mamy ewentualne problemy nie różnią się od tych, które zdarzają się po porodach naturalnych. Zdarza się, że po cesarskim cięciu organizm ma problem z produkcją mleka, ale przyczyny niemożliwości karmienia piersią po tej operacji mogą być inne, jak choćby separacja dziecka. Jeśli maluch nie może być po cesarskim cięciu położony przy piersi mamy, a Ty chcesz pobudzać laktację i podać mu swój pokarm, dobry laktator będzie niezbędny.

  • Chora mama

Wiadomo, że istnieje lista substancji, których nie możesz przyjmować, jeśli karmisz piersią. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie masz wyjścia i jesteś zmuszona przyjmować leki, których skład przedostaje się do pokarmu, więc nie możesz podawać go dziecku. Odciąganie mleka laktatorem pomaga w takich przypadkach podtrzymać produkcję mleka.

Jak wybrać laktator, kiedy planujesz karmić piersią?

Wybierając laktator oraz zestawy do karmienia dziecka (butelki, smoczki), musisz zwrócić uwagę i na jedno, i na drugie. Kupno jednego właściwego zestawu to nie tylko oszczędność, ale także dbałość o środowisko. Wiele laktatorów posiada dołączoną butelkę i smoczek - powinien on być szeroki i przypominać swoim kształtem pierś. Dzięki temu dziecko nie odzwyczai się od jej ssania, a w razie potrzeby możliwe będzie naprzemienne karmienie i piersią, i butelką.

Jak wybrać laktator?

Jak już wiadomo, laktator dla mamy karmiącej piersią to nie tylko sposób na odciągnięcie pokarmu np. przed wyjściem, ale także sposób na pobudzenie lub podtrzymanie laktacji. Dlatego powinien mieć opcję łagodnej stymulacji piersi, a także regulację poziomu odciągania mleka – tak jak laktator Philips Avent z serii Natural.

Nakładka laktatora powinna być miękka i ciepła w dotyku, by jej przyłożenie do wrażliwej skóry nie powodowało dyskomfortu. Pokarm bywa odciągany z poranionych i obolałych piersi, więc komfort podczas korzystania z laktatora jest bardzo ważny. Zwróć też uwagę na pozycję, w jakiej odciąga się pokarm. Robienie tego podczas siedzenia prosto jest dla Ciebie lepsze i bardziej naturalne.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]