MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Kiedy przydaje się niania elektroniczna?

Przygotowanie wyprawki dla dziecka to nie lada wyzwanie, także finansowe. Łóżeczko, wózek, fotelik samochodowy, butelki, podgrzewacze, śpioszki, wanienka… W pośród nich mnóstwo nowoczesnych gadżetów, które powinny młodym rodzicom ułatwiać życie – w tym niania elektroniczna. Przyjrzymy się jej w tym artykule i odpowiemy na pytanie: kiedy się przydaje?

Jak działa niania elektroniczna?

Być może zanim w ogóle rozważysz zakup, chcesz wiedzieć jak działa niania elektroniczna i czy jej używanie jest bezpieczne. To urządzenie działa na zasadzie bezpośredniej łączności bezprzewodowej, przy pomocy systemów szerokopasmowych. Konkretne technologie zależą od rodzajów poszczególnych modeli urządzeń. Są bezpieczne, odporne na podsłuch i zapewniają Ci całkowitą prywatność. Fale nie mają żadnego wpływu na dziecko śpiące w pobliżu nadajnika.

Czy warto kupić elektroniczną nianię?

Jakie funkcje posiada niania elektroniczna?

Niania elektroniczna pozwala monitorować dziecko z odległych pomieszczeń, zazwyczaj w granicach 300 metrów – w zależności od modelu i otoczenia. Nowoczesne urządzenia pozwalają nie tylko usłyszeć dziecko, ale także widzieć i kontrolować.

 • Dzięki niani możesz słyszeć wszystko, co dzieje się w pokoju dziecka. W niektórych modelach np. wideoniani Philips Avent, możesz regulować wrażliwość nadajnika. Dzięki temu niania nie będzie przekazywać Ci np. gaworzenia dziecka, ale pozwoli usłyszeć jego płacz. To dobre rozwiązanie, jeśli chcesz odpocząć w ciszy i jednocześnie czuwać nad maluchem.
 • Niania z funkcją wideo pozwala widzieć, co dzieje się u dziecka. Gdyby włożyło nóżkę w szczebelek, zasłoniło buzię kocykiem – od razu to zauważysz.
 • Nowoczesne nianie, takie jak modele z serii Philips Avent, pozwalają na dwustronną komunikację. Kiedy dziecko zaczyna popłakiwać, możesz uspokoić je z pomieszczenia, w którym się znajdujesz.
 • Niania elektroniczna w nowoczesnym wydaniu to nie tylko możliwość kontroli maleństwa, ale także jego otoczenia. Pozwala np. sprawdzać temperaturę w sypialni.
 • Urządzenie pomoże uśpić dziecko albo powstrzymać je przed wybudzeniem. W modelach elektronicznych niań Philips Avent możesz włączyć dziecku uspokajające kołysanki, a także delikatną lampkę nocną o ciepłym świetle.


Kiedy potrzebna jest elektroniczna niania?

Znając już możliwości nowoczesnych elektronicznych niań, można zastanowić się kiedy i komu może się ona przydać.

Pierwszą sytuacją, jaka przychodzi na myśl, jest posiadanie osobnej sypialni przez rodziców i dziecko. Po ciężkim dniu można nie usłyszeć płaczu z innego pokoju, zwłaszcza jeśli jest on cichy. W takich przypadkach elektroniczna niania będzie niezbędna – także po to, by rodzice mogli spać spokojnie.

Jednak nawet śpiąc z dzieckiem w jednym pokoju, można korzystać z elektronicznej niani – bywa nieoceniona także w dzień:

 • Kiedy mieszkacie w dużym domu i odgłosy z sypialni mogą być słabo słyszalne np. w kuchni czy salonie. Możecie spokojnie zająć się innymi zajęciami, a niania da znać, kiedy dziecko się przebudzi albo będzie niespokojne. Możesz bez wyrzutów sumienia wyjść na taras lub do ogrodu.
 • Kiedy któreś z rodziców pracuje w domu i potrzebuje skupienia w osobnym pomieszczeniu.
 • Kiedy maluch ma starsze rodzeństwo. Możecie poświęcać mu czas bez dzielenia swojej uwagi i nadsłuchiwania, czy niemowlę się nie obudziło i nie płacze. Niech starszak wie, że w dalszym ciągu może mieć mamę i tatę tylko dla siebie.
 • Kiedy jesteście bardzo zajęci, a dziecko jest niespokojne, potrzebuje Waszego głosu – nie zawsze dziecko woła rodzica, czasem wystarczy mu mama nucąca piosenki.
 • Kiedy mieszkacie w domu i trudno utrzymać w nim stałą temperaturę. Nowoczesne elektroniczne nianie pozwalają ją kontrolować i kiedy pokój dziecka zbytnio się wychłodzi, rodzice mają czas na reakcję, zanim maluch zacznie odczuwać dyskomfort.
 • Niania elektroniczna przydaje się też np. podczas słuchania muzyki czy oglądania telewizji, podczas wizyty gości – zawsze wtedy, gdy inne odgłosy mogą zagłuszać płacz dziecka.

Jak wybrać elektroniczną nianię?

Najważniejszy w elektronicznej niani jest jej dźwięk. Powinien być czysty i bez zakłóceń, podobnie, jak obraz, jeśli decydujesz się na urządzenie z funkcją wideo. Ewentualne szumy czy zakłócenia mogą wprowadzać w błąd, a z nianią elektroniczną działającą w oparciu o nowoczesną technologię ich występowanie jest minimalne.

Kolejną kwestią wartą uwagi jest czas działania. Naładowane urządzenie powinno móc pracować całą noc, żeby spełniać swoją rolę. A żeby działało dłużej baz ładowania, warto wybrać model z trybem energooszczędnym, który pozwala wyłączyć transmisję, jeśli w pokoju dziecka jest spokojnie.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel