Komfort sprzątania, czyli wybieramy najcichszy odkurzacz do domu

Czy tu nie jest za głośno?


Trudno sobie wyobrazić, aby w domu przez dłuższy czas było słychać trąbienie. Jeszcze trudniej byłoby sobie wyobrazić sytuację, w której salon zamieniłby się w ruchliwe skrzyżowanie. Głośna muzyka jest dobra w trakcie imprezy, ale w zwykły dzień może irytować. Skoro nie bylibyśmy w stanie zaakceptować takich dźwięków, to dlaczego w tak wielu domach można wciąż znaleźć tak głośne odkurzacze? Przeciętny odkurzacz emituje hałas na poziomie około 80-90 decybeli. Tak samo głośno jest w klubach, w samym środku ruchu ulicznego lub w momencie trąbienia na nieostrożnego kierowcę. Komfort sprzątania można osiągnąć wtedy, gdy wybierzemy jak najcichszy odkurzacz do domu.

Zelmer ZVC605CA Silentwelt (73 dB)


Zelmer ZVC605CA Silentwelt nie tylko skutecznie odkurza, ale także redukuje hałas. Ten nowoczesny i cichy odkurzacz poprawia komfort pracy, pochłania nieprzyjemne zapachy, filtruje powietrze, efektywnie zbiera sierść zwierząt i nie rysuje odkurzanych podłóg. Zelmer ZVC605CA Silentwelt to doskonały wybór dla każdego, komu zależy na czystości powietrza w domu. Nieprzyjemne zapachy i blisko 100% zabrudzeń są pochłaniane i zatrzymywane przy pomocy antyzapachowego filtra HEPA 13 z węglem aktywnym. Ale to jeszcze nie wszystko, co potrafi ten cichy odkurzacz. Antybakteryjny worek Safbag z dodatkiem nanosrebra zabija bakterie. Zelmer ZVC605CA Silentwelt jest również bardzo praktyczny. Jego wygodne przechowywanie umożliwia specjalny system parkowania, a schowek w obudowie pozwala mieć wszystkie akcesoria zawsze pod ręką. Należą do nich np. specjalna szczotka do sierści i szczotka z naturalnym włosiem. Wytrzymały i elastyczny wąż Flexi, który został wzmocniony oplotem z jedwabnej nici prowadzi wszystkie zabrudzenia wprost do dużego, czterolitrowego worka. Do pozbycia się szczególnie trudnych zabrudzeń posłuży nam funkcja Turbo.

Bosch BGB45300 ProSilence (70 dB)


Bosch BGB45300 ProSilence zawdzięcza swoją cichą pracę technologii SilentSound System. Do efektów jej zastosowania należy mniejszy szum przepływu powietrza i niski poziom wibracji. Jednak jeszcze ważniejsze jest to, że niemieckiemu producentowi udało się uporać z jedną z największych wad, które mogą mieć odkurzacze workowe. Bosch BGB45300 ProSilence zapewnia przez długi czas wysoką skuteczność odkurzania, nawet mimo coraz bardziej zapełniającego się worka. Same worki XXL mają aż 5 litrów pojemności. Ponieważ nie zapełniają się tak szybko, można je rzadziej wymieniać. To z kolei prowadzi do znacznych oszczędności. Jeszcze więcej można zaoszczędzić dzięki innowacyjnej technologii QuattroPower System. Dzięki niej możemy efektywnie odkurzać również przy niskim zużyciu energii. Aby zapewnić czystość wydmuchiwanego powietrza, w odkurzaczu Bosch BGB45300 ProSilence zastosowano specjalny higieniczny filtr. Alergików z pewności ucieszy też to, że wyjęcie zapełnionego worka następuje bez najmniejszego ryzyka kontaktu z kurzem. Jego jeszcze skuteczniejsze zbieranie zapewni cicha, przełączalna ssawka SilentClean Premium z metalowymi płytkami.

Bosch BGS5230S (66 dB)


Jeżeli szukamy cichego, skutecznego, a co najważniejsze niemalże samoobsługowego odkurzacza, to Bosch BGS5230S to cichy odkurzacz bezworkowy stworzony specjalnie dla nas. Specjalne akcesoria (np. cicha ssawka SilentClean Premium z mocowaniem zatrzaskowym) i materiały izolacyjne, amortyzatory silnika i zoptymalizowany przepływ powietrza nie pozostawiają innej możliwości – Bosch BGS5230S musi być wyjątkowo cichym modelem. Praktyczną ciekawostką jest system ciągłej kontroli wydajności. Jednak dla osób uczulonych na kurz najważniejszy będzie zintegrowany system automatycznego czyszczenia filtrów (SelfClean System) oraz zmywalny filtr HEPA z wkładem z membraną GORE CLEANSTREAM. Podobnie jak tańszy model niemieckiego producenta, Bosch BGS5230S został wyposażony w technologię QuattroPower System, dzięki której możemy skutecznie odkurzać, jednocześnie zachowując niewielkie zużycie energii.

Electrolux UltraSilencer ZUS3955TSEL+ (61 dB)


Electrolux UltraSilencer ZUS3955TSEL+ to najcichszy odkurzacz w ofercie szwedzkiego producenta. Mało który model może się z nim równać pod względem komfortu sprzątania. Electrolux UltraSilencer ZUS3955TSEL+ jest tak wydajny i rekordowo cichy dzięki zoptymalizowanemu ruchowi powietrza, za który odpowiada technologia Silent Air Technology. Hałas jest mniejszy również dzięki miękkim kółkom, które tłumią niepożądane odgłosy i chronią podłogę. Jeżeli troszczymy się o stan naszych mebli, z pewnością docenimy rolę miękkich zderzaków, które ochronią meble i ściany przed otarciami. Ustawienia mocy wyświetlane na dużym i czytelnym wyświetlaczu LCD będą bardzo pomocne, gdy będziemy chcieli postawić jeszcze większy nacisk na energooszczędność i maksymalnie cichą pracę. Dwa zintegrowane uchwyty, ruchoma rączka, dwa klasyczne worki S-Bag oraz aluminiowa rura teleskopowa, ergonomiczny uchwyt i mała ssawka 3w1 AeroPro w połączeniu z wyżej opisanymi rozwiązaniami stanowią unikalny przepis na jedyny w swoim rodzaju komfort sprzątania i najcichszy odkurzacz.

Najlepszy odkurzacz = najcichszy odkurzacz


Czy jeszcze w ogóle opłaca się kupować odkurzacze, które są tak głośne, jak wnętrze klubu, ruch uliczny czy dźwięk klaksonu? Za podobną cenę możemy kupić tak samo lub jeszcze bardziej skuteczny model, którego głośność pracy będzie mniejsza niż normalnej rozmowy. Warto postawić na komfort sprzątania i wybrać najcichszy odkurzacz. Taki mądry wybór docenią nasze uszy, domownicy oraz domowe zwierzaki.

powrót