Kompaktowe zabawki na wyjazd – propozycje dla dzieci w każdym wieku

Wyjazd na wakacje może być dla dziecka fantastycznym doświadczeniem. W końcu jest okazja, aby poznać nowe miejsca, odnaleźć się w nowym klimacie, a może zobaczyć atrakcje nieodstępne na co dzień w miejscu zamieszkania. Początki jednak mogą być trudne, bo jadąc, zostawiamy w domu mnóstwo zabawek dostępnych każdego dnia, w zamian biorąc tylko część swoich rzeczy do bagażu. To, ile zmieści się do torby czy walizki, zależy od limitu bagażu w liniach lotniczych lub pojemności bagażnika, jeśli na wymarzony urlop wybieramy się autem. Tak czy inaczej, czy to w drodze, czy to na miejscu możliwości zabawy bywają nieco ograniczone. Czy można zapewnić dziecku rozrywkę jednocześnie, nie mając ogromnych gabarytów? Przedstawiamy listę kompaktowych zabawek na każdy letni wyjazd!

Kostka Rubika – tradycyjna albo awangardowa

Kolorowy sześcian w którym możemy zmieniać położenie poszczególnych klocków to przedmiot doskonale znany na całym świecie. Potrafi zająć na długie godziny, a przy tym rozwijać wyobraźnie przestrzenną i umiejętność logicznego myślenia. Kostkę Rubika może układać każdy, a wyzwanie naprawdę długo się nie nudzi. Na bazie popularności oryginału powstało także wiele wariacji na punkcie tego gadżetu. Bardzo atrakcyjną propozycją dla tych, którzy już znają standardową kostkę, będzie TM TOYS Kostka Rubika Twist – wersja, która umożliwia tworzenie rozmaitych kształtów.

Najstarsza gra świata – szachy!

Kolejna gra rozwijająca umiejętność myślenia to oczywiście szachy. Nie zajmą wiele miejsca w plecaku, a pozwolą spędzić wiele długich wieczorów podczas zaciętych rozgrywek. Swego czasu cały świat pasjonował się pojedynkiem wybitnego szachisty z komputerem. To najlepszy dowód na to, że mimo prostych i przejrzystych zasad, szachy nie są grą, której można łatwo się nauczyć. Każdy mecz może być przecież zaskakujący, a nawet wytrawny gracz nie powinien lekceważyć początkującego!

Hit od Egmontu – Pędzące Jeże

To jedna z tych gier, z którymi bez trudu poradzą sobie nawet 6-latki. Do rodzinnej zabawy potrzebny jest zestaw składający się z planszy, kompletu kart i pionków symbolizujących zwierzęta. Gra jest szalonym wyścigiem, który emocjonuje do samego końca. Gracze przesuwają jeże po planszy, korzystając z kart zapewniających możliwość przemieszczania zawodników. Wygrywa osoba, która na koniec ma w ręku najwięcej kart w kolorze zwycięskiego jeża. Ponieważ żaden z graczy nie wie, na jaki kolor stawiają przeciwnicy, emocje trwają aż do rozstrzygnięcia! O zwycięstwie decyduje dobra taktyka i umiejętność blefowania. Pędzące Jeże to znana i lubiana gra, podobnie gra tych samych autorów, czyli Pędzące Żółwie.

Jenga – kultowa gra zręcznościowa

Budowanie jak najwyższej wieży z drewnianych klocków to kolejna, z pozoru prosta, ale przy tym niezwykle wciągająca, forma spędzania czasu. Zręczność, odpowiednia strategia i logiczne myślenie to elementy, które decydują o zwycięstwie. Grać można praktycznie wszędzie pod warunkiem, że znajdziemy kawałek równej i twardej powierzchni. Oczywiście, im więcej osób bierze udział w zabawie, tym ciekawiej. Standardowa Jenga składa się z 54 klocków, ale są także inne wersje – podobnie, jak w przypadku kostki Rubika.

Przenośna konsola – New Nintendo 2DS

Analogowe gry oczywiście są świetne, niemniej jednak podczas podróży doskonale sprawdzi się konsola, której można nie wypuszczać z dłoni, nawet przez kilka godzin. New Nintendo 2DS to ulepszona wersja sprawdzonej konsoli na której zagramy w kultowe gry z ulubionymi bohaterami takimi, jak legendarny Mario.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]