
Procesor to główny układ, który steruje pracą komputera. Od jego wydajności zależy szybkość wykonywanych operacji.
Informuje o ilości rdzeni procesora. Liczba rdzeni to termin dotyczący sprzętu określający liczbę niezależnych centralnych jednostek obliczeniowych w jednym składniku komputerowym (płytce półprzewodnikowej lub układzie scalonym).
Częstotliwość pracy procesora podawana w gigahercach. Im większa jest ta częstotliwość, tym produkt (najczęściej procesor) szybciej wykonuje nasze polecenia. Nie można porównywać częstotliwości pracy procesorów kilku różnych producentów ze względu na różnice konstrukcyjne.
To maksymalna częstotliwość jednego rdzenia, z jaką może działać procesor korzystający z technologii Intel Turbo Boost lub AMD Turbo Core. Częstotliwość Turbo może być niższa od podanej w zależności od obciążenia, temperatury, konfiguracji sprzętu, oprogramowania i ogólnej wydajności systemu.
Wielkość pamięci operacyjnej zainstalowanej na komputerze.
Pojemność dysku twardego podawana w gigabajtach. Im większa wartość, tym więcej dokumentów i plików użytkownik jest w stanie zmieścić na dysku twardym. Dysk twardy to rodzaj pamięci masowej, wykorzystujący nośnik magnetyczny do przechowywania danych.
Informuje o wbudowanym napędzie optycznym.
Dedykowana karta graficzna oferuje zazwyczaj większą wydajność od karty zintegrowanej.
Rodzaj układu w notebooku odpowiedzialnego za wyświetlanie grafiki. Wartość zawiera nazwę producenta oraz nazwę modelu układu graficznego (karty graficznej).
Pamięć karty graficznej. Im więcej pamięci karty graficznej tym większą rozdzielczość karta może obsłużyć. Oprócz wielkość pamięci należy zwrócić uwagę na szybkość pamięci. Karty z tym samym układem graficznym wyposażone w pamięć GDDR5 są szybsze od kart z pamięcią GDDR3.
Przekątna ekranu podawana w calach. Jeden cal to 2.54 cm. Im większa przekątna, tym większy obraz, ale również i większe wymiary notebooka.
Natywna rozdzielczość ekranu podawana w pikselach (punktach). Rozdzielczość podawana jest w formie ilość punktów poziomych x na ilość punktów pionowychy. Parametr określający liczbę pikseli obrazu wyświetlanych na ekranie w bieżącym trybie pracy monitora komputerowego, telewizora a także każdego innego wyświetlacza, którego obraz budowany jest z pikseli.
Informuje o rodzaju karty sieciowej pozwalającej połączyć notebook z przewodową siecią komputerową poprzez łącze RJ-45. Określenie przez adapter oznacza, że laptop nie posiada dedykowanego złącza RJ-45 tylko adapter na USB, który zazwyczaj jest dołączony do produktu lub wymaga dokupienia.
Informuje o rodzaju złącz USB.
Złącze USB 3.0 umożliwia podłączanie urządzeń peryferyjnych takich jak dyski zewnętrzne, pamięci USB, drukarki, klawiatury, myszy i wiele innych. Urządzenia mogą pracować z maksymalną szybkością do 5 Gbit/s (640 MB/s). Standard USB 3.0 jest zatem około 10 razy szybszy niż poprzednia wersja USB 2.0. Jest również kompatybilny ze starszymi urządzeniami, także bez problemu podłączysz np. pamięć USB 2.0 do nowego złącza.
USB 2.0 to rozwinięcie standardu USB. Zapewnia teoretyczną przepustowość wynoszącą 480 Mbit/s (60 MB/s). Rzeczywista szybkość przesyłu danych zależy od konstrukcji urządzenia. Urządzenia podłączane w ten sposób mogą być automatycznie wykrywane i rozpoznawane przez system, dzięki czemu instalacja sterowników i konfiguracja odbywa się automatycznie. Urządzenia w standardzie USB 2.0 są w pełni kompatybilne ze starszymi urządzeniami.
Złącza umożliwiające podłączenie zewnętrznego źródła lub wyjścia dla dźwięku i obrazu.
Specjalne gniazda przystosowane do podłączania do notebooka dodatkowych urządzeń. Wartości wyliczeń informują o technologii i konstrukcji złącza.
Dostarczony wraz z produktem system operacyjny. Notebook może mieć zainstalowaną nowszą wersję systemu, niż wymieniona, w przypadku gdy producent oferuje darmową aktualizację do najnowszej wersji.
Szerokość notebooka bez akcesoriów, kabli i urządzeń towarzyszących. Wartość podawana w centymetrach.
Głębokość notebooka bez akcesoriów i urządzeń towarzyszących. Wartość podawana w centymetrach.
Waga netto danego produktu podawana w kilogramach. Waga jest orientacyjna i może się różnić w zależności od konfiguracji.
Określa grupę produktów występujących pod wspólną nazwą, posiadających charakterystyczne dla siebie technologie lub wzornictwo.
Informuje o serii produktu.
Dostępna kolorystyka, w jakiej dany produkt jest oferowany.
Odbieraj zakupy w marketach MediaMarkt
Znajdź swój sklepZawsze aktualne informacje o nowościach i promocjach
Zapisz się do newslettera