Porównywarka (0)
PLN

Robot Edukacyjny PHOTON wersja domowa 159684

nr kat.: 1359831
Robot Edukacyjny PHOTON wersja domowa 159684
Robot Edukacyjny PHOTON wersja domowa 159684
Robot Edukacyjny PHOTON wersja domowa 159684
Robot Edukacyjny PHOTON wersja domowa 159684
Robot Edukacyjny PHOTON wersja domowa 159684
Robot Edukacyjny PHOTON wersja domowa 159684
Robot Edukacyjny PHOTON wersja domowa 159684

Opis i specyfikacja

Photon jest robotem, który rozwija się razem z dzieckiem. Oznacza to, że jego umiejętności są ściśle powiązane z tym czego nauczyło się dziecko. Dzieci uwielbiają się uczyć poprzez doświadczenia i eksperymenty. Dzięki temu rozwijają umiejętność logicznego myślenia, która jest kluczem do sukcesu w ich dorosłym życiu.


Korzyści:


  • Uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji, rozwijania pamięci.
  • Poprzez specjalnie zaprojektowaną aplikację mobilną na tablety i smartphony dzieci pomagają nauczyć mu się wszystkiego od podstaw – kierunków, kolorów czy nawet reagowania na bodźce i interakcję z otoczeniem.
  • Wyposażony w szereg czujników, co daje nowe możliwości i zapewnia interakcję z otoczeniem
  • Wytrzymały i wykonany z bezpiecznych materiałów


Robot, który rozwija się z dzieckiem

Po wyjęciu Photona z pudełka, robot nie potrafi nic. Dzięki specjalnie zaprojektowanej aplikacji na tablety i smartfony, dziecko pomaga nauczyć mu się wszystkiego od podstaw – kierunków, kolorów czy nawet reagowania na bodźce i interakcję z otoczeniem. Oznacza to, że jego umiejętności są ściśle powiązane z tym czego nauczyło się dziecko.Ciekawa historia


Skąd wziął się Photon? Wszystkiemu winna katastrofa rakiety Photona, w której stracił on swoje umiejętności. Od tego momentu dzieci towarzyszą mu w pełnej perypetii podróży. Radząc sobie z wieloma wyzwaniami, nauczą się podstaw programowania, a robot nauczy się na nowo korzystać ze swoich zmysłów. W tej zabawie słowo “nauka” nie istnieje, a jednak… dzieci uczą się całkowicie nowych dla nich umiejętności. Pierwsze kroki w świecie nowych technologii


Misją Photona jest pomoc ziemskim dzieciom w stawianiu ich pierwszych kroków w świecie nowych technologii. W dziecinnie prosty sposób uczy podstaw programowania, zasad działania sensorów czy algorytmiki. Każdy element Photona - jego umiejętności, obsługa czy historia - był opracowany przy ścisłej współpracy dzieci z zespołem psychologów Uniwersytetu SWPS. Robot został zaprojektowany wspólnie z dziećmi, dzięki czemu jest w stanie stymulować ich rozwój w najbardziej odpowiedni sposób.Intuicyjne sposoby programowania


Przez 2 lata badań i testów opracowano 4 sposoby programowania robota, które zostały zaimplementowane w aplikacji mobilnej oraz dopasowane do zróżnicowanych umiejętności dzieci w wieku 5-12 lat. Wszystkie zostały opracowane razem z dziećmi. Dzięki temu Photon jest odpowiedni dla każdego dziecka.Bezpieczeństwo i wytrzymałość


Prace nad konstrukcją robota odbywały się przy ścisłym udziale ponad 3000 dzieci, których zadaniem było udowodnić, że mogą go zniszczyć. Na podstawie tych doświadczeń stworzono konstrukcję bardzo odporną na uderzenia i upadki. Do obudowy użyto niezwykle wytrzymałego poliwęglanu, a czułki robota stworzone są z materiału EARSTAR, z którego wykonuje się m.in. obudowy smoczków dla dzieci.


Minimalne wymagania sprzętowe:


Urządzenie mobilne z system Android lub iOS (aplikacja mobilna Photon Robot do pobrania bezpłatnie z AppStore bądź Google Play), Bluetooth 4.0 (lub wyższa wersja)


Zestaw zawiera:


Robot Photon, zestaw naklejek do personalizacji robota, przewód microUSB do ładowania robota, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna (24 miesiące) oraz dostęp do aplikacji przeznaczonej do nauki indywidualnej.

Galeria filmów

  • Wideo

Charakterystyka

Rodzaj

Robot

Sterowanie

Za pomocą urządzenia z aplikacją

Funkcje

Uczenie się

Cechy

10 programowalnych czujników

Zasilanie

Akumulator

Inne

Materiał odporny na uderzenia i upadki; Intuicyjne sposoby programowania;

Ogólne

Producent

Photon

Załączone wyposażenie

Kabel USB, Zestaw naklejek

Okres gwarancji

24 miesiące

Kolor

Biało-czarny

Miejsce realizacji

Autoryzowany serwis producenta

Szczegółowe warunki gwarancji

Na stronie producenta/importera

Opinie

5/5

Eric

Bardzo fajny sprzęt dla dziecka

1/5

Magda

Aplikacja zawiesza się dość często

5/5

Marcin

Interfejs apki Photon Coding bardzo przypomina ten ze Scratcha, syn (9) bez problemu załapał. Córce (6) też się podoba, chce własnego ;)
Robot daje masę frajdy, zdecydowanie wart pieniędzy. Poziomy są ciekawe i nie nudzą. Polecamy!

Opinia potwierdzona zakupem