Jaki prezent na komunię 2021 kupić – dla dziewczynki i chłopca?

Co roku wiele osób zastanawia się, jaki wybrać prezent na komunię. 2021 rok także będzie czasem szukania odpowiednich upominków. Dla wielu dorosłych to także pretekst do obdarowania dziecka drogim gadżetem, który wynagrodzi wyjątkowo trudny rok szkolny zdominowany przez naukę zdalną i izolację. Warto jednak, aby podarunki były trafione i dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci.


Co jest najbardziej pożądanym upominkiem dla dzieci przystępujących do komunii? Trendy zmieniają się z roku na rok i czasem trudno za nimi nadążyć. Jeśli w najbliższym czasie będziesz mieć okazje uczestniczyć w takim wydarzeniu, dobrze jest się jak najlepiej przygotować. Jaki prezent na komunię sprawi radość dziecku? Przedstawiamy przegląd naszych pomysłów. Nie wiesz, co podarować? Podpowiadamy!


Elektryczna deskorolka – prezent na komunię dla dziecka


Na sportowo – elektryczna deskorolka i hulajnoga


Dzieci warto zachęcać do ruchu i zabawy na świeżym powietrzu. Chociażby z tego powodu przez wiele lat w zestawieniu najpopularniejszych prezentów na komunię znajdowały się rowery. Obecnie wiele dzieci ma dobry rower już znacznie wcześniej, a dzięki rozbudowywanym ścieżkom rowerowym często na przejażdżki jeżdżą całe rodziny. Z tego powodu popularność zaczęły zyskiwać inne pojazdy, w tym takie z silnikami.


Wydaje się jednak, że minęła moda na quady, a od kilku lat za trafiony upominek uchodzą elektryczne deskorolki. To dobra zmiana, bo quady w większości przypadków nie są najlepszym wyborem dla dziecka. Pomijając już ogromny koszt przedsięwzięcia, należy pamiętać, że z racji dużej wagi i osiąganych szybkości mogą stanowić potencjalne zagrożenie i dla otoczenia, i dla samego kierującego.


Znacznie bezpieczniejsze są elektryczne deskorolki. Maksymalna prędkość, jaką osiągają, to 15–20 kilometrów, a cena nie jest odstraszająca, bo wiele modeli zmieści się w przedziale poniżej 1000 złotych. Poza tym deskorolki, mimo elektrycznych silników, stanowią dobry pretekst do ćwiczeń. Sterowanie za pomocą balansu ciała skutecznie uczy koordynacji ruchowej. Szukając odpowiedniego modelu, dobrze zwrócić uwagę na konstrukcję. Ważne jest by była wykonana z dobrej jakości materiałów odpornych na uderzenia oraz na wodę.


Niektóre deski posiadają radio i wbudowany odtwarzacz muzyczny. Dzięki aplikacji i użyciu technologii Bluetooth, urządzenia te są kompatybilne ze smartfonem, co dodatkowo rozszerza ich możliwości. Każdy przejazd możemy monitorować, na bieżąco śledząc trasę i sumę przejechanych kilometrów. Na pełne ładowanie wystarczą 2 godziny. Deskorolka porusza się nie tylko po płaskiej powierzchni, ale też po niewielkich wzniesieniach z nachyleniem do 20 stopni. Już od lat hitem są elektryczne deskorolki Skymaster.


Oprócz deskorolek dużą popularnością cieszą się także hulajnogi. W ich przypadku zaletą jest to, że oprócz używania silnika można je napędzać także w tradycyjny sposób. W ten sposób rozładowanie się baterii nie jest problemem, bo wciąż można wrócić do domu bez konieczności niesienia w ręku ciężkiej i nieporęcznej zabawki.


To jednak nie koniec listy sportowych gadżetów dla dzieci. Popularne są także wrotki na buty RAZOR Jetts. Są proste w zakładaniu i uniwersalne, bo rozmiar dostosujemy do każdej wielkości dziecięcego buta. Jazda na wrotkach to świetna zabawa, zwłaszcza jeśli z butów lecą iskry. To efektowne, ale przy tym całkowicie bezpieczne. Ciekawą propozycją może okazać się także elektryczna deska do pływania LESWIM S1. Taki prezent na pewno ucieszy amatorów pływania i z pewnością przyda się niejednemu dziecku podczas wakacji nad morzem.A może konsola jako prezent na komunię?


Obecnie nie trzeba się już specjalnie obawiać mało rozwijających albo pełnych przemocy gier. Dzięki powszechnej klasyfikacji gier PEGI wiadomo, co kupić dziecku, aby nie miało dostępu do nieodpowiednich treści. A oprócz tego jest bardzo wiele inteligentnych gier dla różnych grup wiekowych, które potrafią umiejętnie rozwijać spostrzegawczość, logiczne myślenie, a także refleks czy kojarzenie faktów. Mądre gry mogą być wspólną formą spędzania czasu dla całej rodziny. Jednak co w sytuacji, gdy dziecko chciałoby grać zarówno w domu, jak i poza domem w te same gry?


Konsole PlayStation i Xbox zasłużenie cieszą się uznaniem. Warto również zainteresować się przenośną konsolę Nintendo. Ta dzięki swojej uniwersalności i możliwości łatwej transformacji ze stacjonarnej konsoli w mobilną, z wygodnym i prostym w obsłudze kontrolerem, ma ogromny potencjał. Lista dostępnych tytułów także w dużej mierze przemawia do najmłodszych. W bibliotece gier znajdziemy kultowe tytuły i ulubionych bohaterów, jak Mario czy Pokemony.


Na inne konsole także nie brakuje dobrych gier. W tym miejscu jako potencjalny hit można wskazać wszystkie premiery z serii LEGO, Crasha, Spyro oraz inne gry platformowe. Bardzo atrakcyjnym urozmaiceniem dla każdego gracza jest także sięgnięcie po gry z serii Playlink, które umiejętnie pokazują, jak można pada zamienić na smartfon, a konsolę i ekran telewizora uczynić kompatybilne z aplikacją w telefonie, w której podjęte działania decydują o zwycięstwie.Laptop jako prezent na komunię – ale jaki?


Jeśli myślimy nie tylko o zabawie, ale też o nauce, to dobrym narzędziem, które umożliwi rozwijanie pasji i zainteresowań dziecka, będzie nowoczesny laptop. Tablety doskonale sprawdzają się do oglądania video i grania w gry, ale to laptop daje możliwości uczenia się i efektywnego wyszukiwania informacji do szkoły. Oczywiście, podarowanie laptopa na własność wiąże się z dużą odpowiedzialnością, niemniej kontrola rodzicielska może rozwiązać potencjalny problem.


Jakiego laptopa szukać dla dziecka? Na pewno należy pominąć modele gamingowe, które są duże i ciężkie, chociaż z wyglądu bardzo efektowne na tle innych. Dobrze jest postawić na komputer mobilny i prosty w obsłudze. Ciekawą opcją wydają się przede wszystkim modele 13- i 14-calowe. To najczęściej dobry kompromis między odpowiednią wielkością klawiatury i ekranu a niewielkimi rozmiarami i wagą.


W 2021 roku laptop to już nie fanaberia, tylko konieczność. Trudno sobie wyobrazić naukę zdalną bez dobrego, funkcjonalnego sprzętu. Dlatego jeśli myślimy o prezencie na komunię, który będzie praktyczny, to mobilny komputer może być pierwszym wyborem!Smartfon jako prezent na komunię?


Niezmiennie od wielu lat wśród najbardziej pożądanych prezentów wymieniane są smartfony. Nic dziwnego. Dzieci coraz szybciej uczą się nowych technologii, więc już wiele przedszkolaków potrafi biegle posługiwać się nowoczesnym telefonem, a zdecydowana większość pierwszaków i drugoklasistów ma smartfona na własność. Jeśli pierwszy telefon to tani model albo odziedziczony po kimś, to już ten nowy, podarowany na komunię może być spełnianiem marzeń dziecka. Warto zainwestować w telefon ze średniej półki. Zwłaszcza jeśli posiada dobry aparat fotograficzny, możliwość kręcenia video wysokiej jakości oraz wydajny procesor, zapewniający odpowiednią szybkość, także podczas używania kilku aplikacji jednocześnie.


Co będzie najważniejsze przy wyborze telefonu na komunię?


  • Rozmiar – panuje moda na coraz większe wyświetlacze, jednak dobrze jest pamiętać o tym, że to modele dostosowane do możliwości osób dorosłych. W przypadku dziecka musi być to mniejszy model, by maluch mógł go chwycić jedną ręką.


  • Pamięć wewnętrzna – im więcej miejsca na gry, aplikacje i multimedia – tym lepiej. Zamiast wybierać, którą aplikację skasować albo jaką kartę pamięci dodatkowo dokupić, lepiej od razu zainwestować w smartfon z pojemniejszym dyskiem.


  • Kontrola rodzicielska – nawet mając własny smartfon, dziecko powinno mieć pewne ograniczenia w korzystaniu z tego urządzenia. Wybierając konkretny model telefonu, dobrze jest dowiedzieć się, w jaki sposób można ograniczyć wejścia na nieodpowiednie strony czy płatności internetowe. Niektóre modele mają wbudowane dedykowane aplikacje o dużej skuteczności, inne wymagają ściągnięcia odpowiedniego programu. Najlepiej mieć to pod kontrolą, zanim sprzęt trafi w ręce młodego człowieka.