Aktualności

więcej

2022-01-07

Przez cały rok warto obserwować najciekawsze premiery gier. Styczeń 2022 to jednak czas szczególnie sprzyjający poszukiwaniom. Czytaj dalej >

Więcej

2021-12-27

Interesują Cię nowe gry? 2022 rok przyniesie wiele ciekawych premier. W co warto zagrać w 2022 roku? Zobacz naszą listę najważniejszych premier!

Więcej

Nintendo 3DS/2DS – klasyka przenośnych konsol do gier


Konsole mobilne, jak wszystkie urządzenia, przechodziły przez wiele etapów rozwoju. Pierwsze udane próby to japoński Gameboy firmy Nintendo, wydany już w 1989 roku. Kolejne generacje prezentowały coraz wyższy poziom zaawansowania, lecz jego era skończyła się na początku nowego milenium. Ustąpił miejsca bardziej dopracowanym Nintendo DS, a następnie Nintendo 3DS i 2DS, których bezpośrednim konkurentem było Sony Playstation Portable, czyli popularne PSP.


Czy gry są tylko dla dzieci? Zdecydowanie nie!


Społeczność graczy nieustannie się powiększa. Elektroniczna rozrywka przyciąga do siebie ludzi bez względu na wiek i bez względu na zainteresowania. Gdy ktoś już raz spróbuje przygody w wirtualnym świecie, będzie chciał przeżywać kolejne wyzwania - walczyć z przeważającymi siłami wroga, eksplorować czarujące światy, rozwijać niebotycznie wysokie prędkości na najsłynniejszych torach świata, a w końcu zawiązywać przyjaźnie z innymi graczami, które nierzadko przechodzą do „reala”. Grać można zarówno w pojedynkę, jak i w grupie podczas zabawy w trybie single- i multiplayer czy w trybie kooperacji. Gry dzielą się na tyle gatunków, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Każdego miesiąca pojawiają się nowe tytuły, zarówno te wysokobudżetowe, jak i gry stworzone przez niewielkie studia. Konsole, korzystając z ogromnych możliwości coraz wydajniejszych podzespołów, przyczyniają się do pokazywania w grach coraz bardziej fotorealistycznej grafiki. Graczy, którzy posiadają już własny sprzęt, powinny zainteresować akcesoria do konsol, dzięki którym jeszcze bardziej spersonalizują oni swoje maszyny. W sklepie internetowym MediaMarkt.pl każdy fan elektronicznej rozrywki znajdzie bestsellery konsol i gier oraz wiele, wiele więcej.


Zrób prezent sobie lub bliskiemu


Twoja narzeczona, chłopak, siostrzeniec lub bliski przyjaciel jest fanem gier wideo? To doskonała wiadomość! Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zrobić mu prezent będzie wyjątkowo łatwo! Każdy gracz potwierdzi, że liczba dostępnych gadżetów i akcesoriów jest tak ogromna, że nikt nigdy nie stwierdzi, że ma już wszystko. Co chwila pojawiają się nowe gry, futerały, pokrowce i dodatkowe kontrolery, których zadaniem jest uprzyjemnienie gry, ułatwienie zmagań lub poprawa wyników.


Użytkownicy konsol przenośnych szczególnie upodobali sobie akcesoria służące personalizacji ich urządzeń. Nic dziwnego – każdy z nas chce w końcu wyróżniać się czymś na tle innych osób. Stosowanie nakładek na obudowę czy przyciski może być doskonałym sposobem na podkreślenie charakteru konsoli i pokazanie jej w zupełnie nowym świetle. W sklepach MediaMarkt znajdziesz masę przydatnych i nietuzinkowych gadżetów, stworzonych przez graczy dla graczy.