PLN 69.7

5 sekund

nr kat.: 1330457 TREFL
Lubisz adrenalinę? Polubisz 5 sekund! Zmierz się z czasem w nowej grze towarzyskiej, w której szybko myślisz i szybko mówisz.

Gracze ustawiają na środku pudełko z kartami i losują pytanie, na które odpowiada gracz siedzący na Gorącym Krześle. Kiedy usłyszy pytanie, wystartuje czasomierz odmierzający dokładnie 5 sekund przeznaczonych na udzielenie 3 poprawnych odpowiedzi. Zrób to jednocześnie: wymyśl odpowiedzi, kontroluj czas i postaraj się nie skupiać na rozpraszających kulkach przesuwających się po spirali czasomierza. W przypływie adrenaliny możesz nie wiedzieć, czy na pewno udzieliłeś poprawnych odpowiedzi – nie przejmuj się, Twoi przeciwnicy chętnie to ocenią! Jeśli Ci się udało, przesuwasz swój pionek w stronę mety. Jeśli się pomyliłeś albo nie udzieliłeś 3 odpowiedzi, pytanie przechodzi na następnego gracza. Zrobi się gorąco, bo odpowiedzi nie mogą się powtarzać. Wygrywa ten, komu uda się najszybciej przejść planszę.

Gracze mogą posłużyć się kartami, dzięki którym zamienią pytanie lub przekażą je przeciwnikowi. Decyzję trzeba podjąć w 5 sekund: grać, czy ryzykować, że przeciwnik odpowie poprawnie? Uważaj w strefie zagrożenia – jeśli tu jesteś, nie możesz być pewien, czy zaraz znajdziesz się na mecie, czy stracisz kolejkę. Pewne jest, że będziesz się świetnie bawić!

Ogólne

Producent

Trefl

Zestaw zawiera

372 karty z pytaniami (744 pytania); 6 kart „Następny”; 6 kart „Zmiana”; 6 pionków; Specjalny czasomierz; Plansza; Instrukcja

Charakterystyka

Wydawca

Trefl

Rodzaj

Rodzinna, Towarzyska

Wersja językowa

Instrukcja: polska

Liczba graczy

3 - 6

Klasyfikacja wiekowa

8+

Czas gry [min]

20

5 na 5

Dorota

Bardzo fajna gra!!! Idealna dla całej rodziny. Tylko dlaczego te 5 sekund tak szybko mija ? :)

5 na 5

Planszoholik

5 sekund, czyli jak słowa wypadają z pamięci

Piękno tkwi w prostocie - tę grę idealnie mogłoby zrecenzować to znane powiedzenie. Gracze mają bowiem za zadanie w czasie tytułowych 5 sekund odpowiedzieć na serię najróżniejszych, krótkich pytań. Gra przeznaczona jest dla graczy w wieku powyżej 8 lat i jednocześnie może w nią grać od 3 do 6 osób.
Zacznijmy jednak od elementów pobocznych - w solidnie wykonanym pudełku znajdziemy dobrze skonstruowaną, klarowną instrukcję, rozkładaną planszę stanowiącą tor z punktami, 6 plastikowych pionków a także aż 372 dwustronne karty, a zatem ponad 700 haseł, na które będziemy odpowiadać, do tego 12 kart wpływających na przebieg gry - „następny” oraz „zamiana”, pudełeczko na karty oraz wreszcie - klepsydrę o wyjątkowym sygnale dźwiękowym, zwiastującym rozpoczęcie odliczania 5 sekund od momentu zadania pytania. Każda z kart rozpoczyna się od instrukcji„Wymień 3…” - brzmi banalnie? Nie w gronie znajomych i pod presją czasu! Jako ciekawostkę zdradzę, iż byłam świadkiem wymienienia trzech zwierząt w ZOO w następującej kolejności: żyrafa, słoń, pies :) Ciekawe jest to, iż jeśli w trakcie 5 sekund padnie zła odpowiedź, czego naturalnie przykładem jest wspomniany pies, to kolejny gracz musi wymienić nowe, wcześniej niewspomniane zwierzęta. W przypadku niektórych pytań, np. dotyczących znanych osobistości, gra robi się naprawdę trudna.
5 sekund jest idealną grą zarówno dla nowo poznanych osób, jak i starych przyjaciół. Zabawa w obu przypadkach jest dynamiczna i niezwykle wciągająca. Oczywiście wszystkie dobre odpowiedzi przychodzą po naszej kolejce, co wzbudza zarówno śmiech, jak i ducha rywalizacji. Pojedyncza rozgrywka dla sześciu osób trwa około 30 minut, więc jest to idealny przerywnik zarówno imprez, jak i nudnego, jesiennego wieczoru. Nie mogę dać innej oceny niż 5/5 :)

Aktualności

Więcej

5 sekund ×
5 sekund
5 sekund

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]