500 zdań polskich

nr kat.: 1273722 AGORA

Od `Daj, ać ja pobruszę...` do `No to frugo`. Najbardziej błyskotliwy specjalista od polszczyzny o pięćsetce najbłyskotliwszych, najniezwyklejszych, najważniejszych polskich zdań. 

Jerzy Bralczyk nie tylko zebrał zdania, które najsilniej istnieją w świadomości Polaków, ale też z ich pomocą stworzył niezwykłą opowieść o polskiej mentalności, która odbija się w tym, jak mówimy na co dzień i od święta. Są tu literackie cytaty (z Mickiewicza, Sienkiewicza, Słowackiego, Wyspiańskiego, Konopnickiej, Tuwima, Kofty, Osieckiej i Młynarskiego), zdania wielkich Polaków (od Jagiełły i `Mieczów ci u nas dostatek...` do `Czuj się odwołany` Wałęsy), codzienne powiedzenia, zawołania kibiców i reklamowe hasła, które zrobiły zawrotną karierę w języku potocznym. Każde z nich opatrzone brawurowym, ale też wnikliwym komentarzem opowiadającym o genezie i zmiennych losach najsłynniejszych polskich zdań. `Lektura dla szukających pogłębionej wiedzy i spragnionych lektury wartościowej a nienużącej` - napisał profesor Jan Miodek. 

Ogólne

Producent

Agora

Ilość stron

512, 518

Rok Wydania

2015

ISBN

978-83-268-2231-5

Autor

Bralczyk Jerzy, Jerzy Bralczyk

Oprawa

oprawa zintegrowana, Zintegrowana

Format

19.5x25 cm

ISBN

978-83-268-2231-5

Gatunek

Kultura i Sztuka

Seria

Biblioteka Gazety Wyborczej

Wydawca

Agora SA

Aktualności

Więcej

500 zdań polskich
500 zdań polskich ×
500 zdań polskich

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]