Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
×
0 0
Ambasador

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Ambasador

  • Ambasador
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Jerzy Bahr jest dobrą twarzą dyplomacji III Rzeczypospolitej.

Kolejni ministrowie spraw zagranicznych powierzali mu funkcję szefa przedstawicielstw dyplomatycznych Rzeczypospolitej w Królewcu, Kijowie, Wilnie, Moskwie i Aszchabadzie. I nigdy się nie zawiedli.

Bahr nigdy nie zabiegał o stanowiska. To jego przełożeni zabiegali, by przyjął powierzone mu misje. To człowiek wyciszony, skromny, powściągliwy i - co ważne - życzliwy dla otoczenia, wrażliwy na ludzką krzywdę i niesprawiedliwość. Wyniósł z domu system wartość, który okazał się niezawodną busolą w sytuacjach wymagających dokonania właściwych życiowych wyborów. Należy do rzadkiej kategorii ludzi wymagających wobec siebie, którzy poprzeczkę surowych zasad stawiają sobie wysoko i nie uznają pleniącego się dziś relatywizmu moralnego.

Jerzy Bahr jest człowiekiem sukcesu, ponieważ pozostał wierny zasadom. Gdy w sytuacjach kłopotliwych nie wie, co powiedzieć - mówi prawdę. Gdy nie wie, jak postąpić - zachowuje się przyzwoicie. Jego dewizą życiową jest przykazanie `Kochaj bliźniego jak siebie samego`. Traktuje je z całą powagą jako ambasador nadzwyczajny, jak też człowiek zwyczajnych zasad.`
Ze wstępu profesora Adama Daniela Rotfelda, byłego ministra spraw zagranicznych
Ogólne

Ilość stron

264

Rok Wydania

2013

Oprawa

oprawa zintegrowana

Format

14x21.5 cm

ISBN

978-83-268-1258-3

Seria

Biblioteka Gazety Wyborczej

Wydawca

Agora

Star Wars™ Battlefront™ to owoc ścisłej współpracy studia DICE z Lucasfilm. Gra oferuje fotorealistyczną grafikę oraz intensywną akcję na znanych planetach z filmowej sagi. Premiera 19 listopada w polskiej wersji językowej (napisy).

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel kino domowe