Anoda

nr kat.: 1270737 AGORA

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

Jan Rodowicz `Anoda` był legendą Szarych Szeregów. To on pierwszy rzucił butelkę z benzyną podczas akcji pod Arsenałem. UB przyszło po niego w Wigilię 1948 r. Dwa tygodnie później już nie żył. Oficjalna wersja mówiła: wyskoczył z okna czwartego piętra gmachu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Czy dowiemy się kiedykolwiek, jak było naprawdę?

Piotr Lipiński jest reporterem historycznym, przez niemal dwadzieścia lat związanym z `Gazetą Wyborczą`. Autor wielu książek, wśród nich `Humer i inni`, `Raport Rzepeckiego` oraz cyklu o epoce Bieruta: `Bolesław Niejasny`, `Ofiary Niejasnego`, `Towarzysze Niejasnego`. Laureat wyróżnień Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz nominacji miesięcznika `Press` w kategoriach reportaż i wywiad. W 2009 roku otrzymał nagrodę prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za dokument `Co się stało z polskim Billem Gatesem`, który posłużył za punkt wyjścia wydanej w 2014 roku książki `Geniusz i świnie`.

Ogólne

Producent

Agora

Ilość stron

272

Rok Wydania

2015

ISBN

978-83-268-2213-1

Autor

Piotr Lipiński

Oprawa

oprawa zintegrowana, Twarda

Format

17x22 cm

ISBN

978-83-268-2213-1

Gatunek

Biografia, Historia

Seria

Biblioteka Gazety Wyborczej

Wydawca

Agora SA

Aktualności

Więcej

Anoda ×
Anoda

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]