Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Grażyna Wydanie 2008

Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Grażyna Wydanie 2008

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Grażyna Wydanie 2008

  • Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Grażyna Wydanie 2008
- + Dopasuj

Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Grażyna Wydanie 2008

Raty online dostępne od 300,- do 20 000,-

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Grażyna to poemat, którego autorem jest polski poeta, działacz i publicysta polityczny, nazywany poetą przeobrażeń oraz bardem słowiańskim, obok Juliusza Słowackiego oraz Zygmunta Krasińskiego uważany za największego poetę polskiego romantyzmu oraz literatury polskiej w ogóle, a nawet za jednego z największych na skalę europejską, Adam Mickiewicz. Utwór został wydany po raz pierwszy w drugim tomie Poezyj z 1823 roku. Tekst utworu czyta Paweł Kutny. Grażyna to jeden z najważniejszych i najwybitniejszych utworów Adama Mickiewicza, wchodzący w skład kanonu polskiej literatury pięknej. Opowiada historię zmagań narodu litewskiego z nękającym go Zakonem Krzyżackim. Powstanie Grażyny bezpośrednio łączy się z rosnącą w pierwszej połowie XIX wieku popularnością oraz ze studiami autora nad obyczajowością i tradycją pogańskiej Litwy (zwłaszcza rodzimego Nowogródka), co czyni z utworu swoisty "poemat archeologiczny". Forma dzieła została ponadto stylizowana na język staropolski.
Ogólne

Producent

Mtj

Autor

Mickiewicz Adam Bernard

Czyta

Paweł Kutny

Gatunek

Poemat

Nośnik

CD , 1

Czas trwania

1h 10m

Star Wars™ Battlefront™ to owoc ścisłej współpracy studia DICE z Lucasfilm. Gra oferuje fotorealistyczną grafikę oraz intensywną akcję na znanych planetach z filmowej sagi. Premiera 19 listopada w polskiej wersji językowej (napisy).

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant'); if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]