Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Iliada Wydanie 2010

Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Iliada Wydanie 2010

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Iliada Wydanie 2010

  • Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Iliada Wydanie 2010
- + Dopasuj

Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Iliada Wydanie 2010

Raty online dostępne od 300,- do 20 000,-

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Iliada to epos grecki, przypisywany Homerowi, pieśniarzowi greckiemu, uważanego za ojca poezji epickiej, najstarszego znanego z imienia europejskiego poetę. Tytuł dzieła pochodzi od wyrażenia he Ilias poiesis: pieśń o Ilionie (Troi). Powstanie eposu datuje się na VIII lub VII wiek p.n.e, jest to więc jeden z najstarszych zabytków literatury greckiej i europejskiej. Tekst czyta Paweł Niczewski. Jeden z najważniejszych utworów w literaturze światowej. Powstał ponad dwadzieścia wieków temu, stając się kamieniem milowym w rozwoju kultury europejskiej. Epos przedstawia historię wojny trojańskiej, wywołanej porwaniem przez Trojańczyka Parysa pięknej Greczynki Heleny i odwet jej męża, Menelaosa, który zebrawszy wojsko, wyruszył pod Troję. Poemat do dziś zachwyca, budząc zdumienie swoją monumentalnością, literackim kunsztem i niezwykłą poetyką. Iliada początkowo była śpiewana przez Homera wierszem - tak zwanym heksametrem, który stał się kanonicznym wierszem starożytnej epiki greckiej oraz łacińskiej.
Ogólne

Producent

Mtj

Autor

Homer

Czyta

Paweł Niczewski

Gatunek

Epos

Nośnik

CD , 1

Czas trwania

10h 49m

Star Wars™ Battlefront™ to owoc ścisłej współpracy studia DICE z Lucasfilm. Gra oferuje fotorealistyczną grafikę oraz intensywną akcję na znanych planetach z filmowej sagi. Premiera 19 listopada w polskiej wersji językowej (napisy).

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); });}[/script]