Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Ogniem i mieczem Wydanie 2007

Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Ogniem i mieczem Wydanie 2007

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Ogniem i mieczem Wydanie 2007

  • Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Ogniem i mieczem Wydanie 2007
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Audiobook AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Ogniem i mieczem Wydanie 2007

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Ogniem i mieczem to powieść historyczna, której autorem jest jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich okresu pozytywizmu, doceniany zarówno przez krytyków, jak i czytelników, autor zarówno nowel, jak i powieści, laureat nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Henryk Sienkiewicz. Książka została wydana po raz pierwszy w 1884 roku. Tekst czyta Marek Konopczak. Ogniem i mieczem, pierwsza z powieści tworzących Trylogię, przedstawia dzieje Polski w dobie powstania Chmielnickiego (1648-1654). Pisarz, starając się wzbudzić w czytelnikach patriotyczne uczucia, nadał powieści cechy antycznego i rycerskiego eposu, wprowadził baśniowość oraz wyraźny podział na bohaterów reprezentujących dobro i zło. Jednoznacznie negatywną kwalifikację moralną przypisał Sienkiewicz zbuntowanym Kozakom, przedstawionym jako żądni krwi barbarzyńcy, zaś Polaków przedstawił jako odważnych obrońców ojczyzny i prawych, przestrzegających rycerskiego kodeksu żołnierzy. W czarno-biały schemat wpisani zostali także, wbrew prawdzie historycznej, przywódcy walczących stron. Głównym wątkiem spajającym fabułę pierwszej części Trylogii uczynił pisarz burzliwe dzieje miłości odważnego rycerza bez skazy Jana Skrzetuskiego i urodziwej, niewinnej szlachcianki Heleny Kurcewiczówny, którzy rozdzieleni przez wrogów i przeciwności losu, przeżywają liczne perypetie. Uwolnienie dziewczyny przez Zagłobę i ich wędrówka w przebraniu, ponowne wpadnięcie w ręce Bohuna, wszystkie te przygody prowadzą do szczęśliwego zakończenia, w którym bohaterowie spotykają się i mogą stanąć na ślubnym kobiercu.
Ogólne

Producent

Mtj

Autor

Sienkiewicz Henryk

Czyta

Marek Konopczak

Gatunek

Powieść historyczna

Nośnik

CD , 3

Czas trwania

33h 27m

Star Wars™ Battlefront™ to owoc ścisłej współpracy studia DICE z Lucasfilm. Gra oferuje fotorealistyczną grafikę oraz intensywną akcję na znanych planetach z filmowej sagi. Premiera 19 listopada w polskiej wersji językowej (napisy).

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant'); if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]