Porównywarka (0)
PLN

Bajm. Płynie w nas gorąca krew

nr kat.: 1179609
Bajm. Płynie w nas gorąca krew
Bajm. Płynie w nas gorąca krew

Opis i specyfikacja

Pierwsza w historii biografia grupy Bajm - jednego z największych i najważniejszych zespołów dla polskiej sceny muzycznej.
Książka pełna jest ciekawostek i opowieści Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa i muzyków, którzy grali i grają w zespole. Zawiera wywiady m.in. z Beatą, Andrzejem Pietrasem, Jarosławem Kozidrakiem, Andrzejem Koziarą, Adamem Abramkiem, Pawłem Sotem, Grzegorzem Płechą, Marią Dobrzańską, Adamem Drathem, Krzysztofem Nieściorem, Piotrem Bieleckim, Arturem Daniewskimi i wieloma innymi. Wszystkie wywiady zostały udzielone na wyłączność.

Książka odsłania życie prywatne muzyków, pokazuje ich takich, jakimi ich jeszcze fani nie znają. Koncerty, podróże, studia nagrań… Artyści często zaskakują szczerością, opowiadając o różnych zdarzeniach, wpadkach związanych z artystycznym życiem. Jak ono wyglądało w czasach komuny, a jak wygląda dziś? Jak grało się w ZSRR, Bułgarii, Czechosłowacji, NRD, Wietnamie, a jak w Polsce?

Ich wspomnienia uzupełnione są wieloma zdjęciami, które pochodzą ze zbiorów prywatnych artystów, oraz fragmentami artykułów prasowych i plakatami z lat osiemdziesiątych. Prawdziwe rarytasy. Większość zdjęć nie była nigdy nigdzie publikowana.

Książka zawiera również kulisy powstawania programów rozrywkowych i wielu teledysków BAJMU, np. były nakręcone dwa teledyski do piosenki `Nie ma wody na pustyni`. Jeden, który wszyscy znają i drugi - `tajny` - na potrzeby Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W książce są także interpretacje tekstów Beaty, np. jakiego Józka miała na myśli pisząc tekst do piosenki `Józek nie daruję Ci tej nocy` oraz okoliczności powstawania tekstów, np. `Piechotą do lata` powstało podczas nudnej lekcji polskiego.

Książka zawiera też archiwalne listy fanów pisane do Beaty i zespołu, recenzje płyt BAJMU zamieszczane w różnych magazynach muzycznych w ciągu ostatnich 30 lat oraz informacje o listach przebojów, festiwalach polskich i zagranicznych.

Ogólne

Autor

Ewa Tutka

Ilość stron

288

Rok Wydania

2012

Oprawa

oprawa twarda

Format

25x30 cm

ISBN

978-83-931300-1-6

Wydawca

EMI Music Polska

Opinie

Bajm. Płynie w nas gorąca krew ×
Bajm. Płynie w nas gorąca krew

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy