BLEKITNY MANUSKRYPT OP

nr kat.: 1162850 FIRMA KSIEGARSKA

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
`Błękitny Manuskrypt` to legendarny zabytek arabskiej kaligrafii i obiekt pożądania każdego kolekcjonera sztuki islamskiej. Ale czy średniowieczny, niezwykły rękopis nadal istnieje? A jeśli tak - to czy można go odnaleźć? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania grupa naukowców wyrusza w odległy zakątek Egiptu i z pomocą miejscowej ludności rozpoczyna wykopaliska, które przyniosą zaskakujące efekty.

Książka Sabihy al-Khemir to przejmująca, przesycona tajemnicą i egipskim mistycyzmem opowieść o nadziei, chciwości, rozpaczy, zdradzie i potędze słów. Perypetie międzynarodowej grupy archeologów przeplatają się z wydarzeniami rozgrywającymi się na dworze fatymidzkiego kalifa, a niezwykły czar arabskiej kaligrafii i wschodnich opowieści przenika do świata współczesnej archeologii, kolekcjonerów dzieł sztuki i fałszerzy. `Błękitny Manuskrypt` to historia pełna kulturowych niuansów i odniesień do przeszłości oraz niełatwych związków świata Islamu z Zachodem, to opowieść, która skłania do refleksji i zostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury.
Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Autor

Sabiha Al Khemir

Ilość stron

336

Rok Wydania

2012

Oprawa

oprawa twarda

Format

15x21.5 cm

ISBN

978-83-63531-01-0

Wydawca

Lambook

BLEKITNY MANUSKRYPT OP ×
BLEKITNY MANUSKRYPT OP

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]