CORKA BALWIERZA BR

nr kat.: 1173042

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Powieść historyczna, która zaczyna się w 1864 roku, a kończy współcześnie, osadzona w historycznych realiach, pisana z dbałością o szczegóły.

`Córka balwierza” to trzymająca w napięciu powieść, która zaczyna się w 1864 roku w niemieckim Ratibor. To tu Oskar Amadeusz Notzny, wytrawny znawca historii starożytnej, hebrajskiego, greki i łaciny, wiedzie nudne życie wykładowcy w Królewskim Gimnazjum Ewangelickim. Z jego wiedzy postanawia skorzystać baron von Gothschild z zamku Barutswerde. Bogaty arystokrata przywiózł z Egiptu bezcenną kolekcję starożytnych zabytków, tajemniczy papirus oraz kompletny pochówek młodej Egipcjanki. Jej mumia staje się kluczem do rozwiązania zagadki i powodem do rywalizacji pomiędzy izraelską uczoną i zaprzyjaźnionym z nią niemieckim egiptologiem, a potomkami barona, chcącymi za wszelką cenę odzyskać własność rodziny. W grę wchodzi wyjaśnienie źródeł monoteizmu.
Ogólne

Autor

Max Brix

Ilość stron

188

Rok Wydania

2010

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

12.5x19.5 cm

ISBN

978-83-89802-93-4

Wydawca

Wydawnictwo i Agencja Informacyjna WAW Grzegorz Wawoczny

Aktualności

Więcej

CORKA BALWIERZA BR ×
CORKA BALWIERZA BR

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]