Cynkowi chłopcy

nr kat.: 1284516 FIRMA KSIEGARSKA

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

Oddziały radzieckie przez dziesięć lat `udzielały narodowi afgańskiemu braterskiej pomocy`. Od 1979 do 1989 roku życie straciło co najmniej kilkaset tysięcy Afgańczyków, a kilkadziesiąt tysięcy radzieckich żołnierzy poniosło śmierć lub zostało rannych. Wyjeżdżali, by zostać bohaterami. Do kraju wracali jako bankruci - bez nóg, bez rąk, bez złudzeń, z koszmarami, które miały ich nigdy nie opuścić. Niektórzy wracali w cynkowych trumnach.

Z opowieści weteranów, pielęgniarek, prostytutek, matek i żon `afgańców` wyłania się wstrząsający obraz niepotrzebnej wojny, wśród zapierających dech w piersiach afgańskich krajobrazów rozgrywają się ludzkie dramaty, a odwaga i braterstwo przeplatają się z niegodziwością i okrucieństwem. `W każdej kolejnej książce z uporem robię to samo - pisze Aleksijewicz - zmniejszam historię do wymiarów człowieka`.

Po publikacji książki Swietłana Aleksijewicz została pozwana o znieważenie honoru i godności żołnierzy walczących z Afganistanie.

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Ilość stron

312

Rok Wydania

2015

Oprawa

oprawa twarda

Format

13.5x22 cm

ISBN

978-83-8049-128-1

Wydawca

Czarne

Autor

Swietłana Aleksijewicz

Aktualności

Więcej

Cynkowi chłopcy ×
Cynkowi chłopcy

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]