MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Dom przy ulicy Amélie (wydanie pocketowe)

nr kat.: 1431753
Dom przy ulicy Amélie (wydanie pocketowe)
Dom przy ulicy Amélie (wydanie pocketowe)

Opis i specyfikacja

Drobne akty odwagi zmieniają świat!

Gdy Ruby Henderson Benoit przybywa w 1939 roku do Paryża ze swoim świeżo poślubionym mężem Marcelem, wyobraża sobie, jak spacerują pod rękę rozległymi bulwarami, skąpanymi w złotym świetle popołudnia. Lecz wojna wisi w powietrzu. Naziści wchodzą do Francji, a jej małżeństwo zaczyna się rozpadać.

Żydówka Charlotte Dacher ma jedenaście lat, gdy Niemcy wkraczają do paryskiej stolicy. Flagi ze swastykami złowrogo łopoczą na wietrze. Jej prawa zostają ograniczone i ma nosić żółtą gwiazdę. Charlotte uważa, że gorzej być nie może. Lecz wówczas zaczynają się masowe deportacje. Jej dotychczasowe życie legnie w gruzach.

Thomas Clarke wstępuje w szeregi RAF, aby chronić swój kraj. Blitzkrieg wytraca moc, lecz podczas bombardowania ginie jego ukochana matka. Thomas traci wiarę w sens swoich działań. W końcu w cieniu paryskiej wieży Eiffla niespodziewanie odkrywa nowy powód, by walczyć dalej – oraz wracać do domu.

Kiedy ich losy splatają się, Ruby, Charlotte i Thomas muszą wykazać się odwagą, przeciwstawić się nazistom – i ponownie otworzyć zbolałe serca na uczucia. Walczą, aby przeżyć.

Ogólne

Producent

Dressler Dublin

Ilość stron

392

Rok Wydania

2020

ISBN

978-83-813-9647-9

Autor

Kristin Harmel

Oprawa

Miękka

Gatunek

Literatura obyczajowa

Wydawca

Świat Książki

Opinie

Dom przy ulicy Amélie (wydanie pocketowe) ×
Dom przy ulicy Amélie (wydanie pocketowe)

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy