Porównywarka (0)
PLN

Dwa dni w maju

nr kat.: 1367196
Dwa dni w maju
Dwa dni w maju

Opis i specyfikacja

Jordi Sierra I Fabra, to jeden z najpoczytniejszych współczesnych pisarzy hiszpańskich, autor serii powieści kryminalnych Cztery dni w styczniu, Siedem dni w lipcu, Pięć dni w październiku oraz Dwa dni w maju.

Katalońska powieść detektywistyczna z Miguelem Mascarellem, której akcja osadzona jest w Barcelonie za czasów republikańskich oraz pod rządami Generała Franco

Rok 1949, dziesięć lat i cztery miesiące po zakończeniu hiszpańskiej wojny domowej. Miguel Mascarell, dawny inspektor policji z czasów republiki, otrzymuje wiadomość o śmierci Mateo Galvany`ego, swojego byłego szefa, człowieka, który kiedyś uratował mu życie. Córka Galvany`ego, Maria, wyznaje Mascarellowi, że podejrzewa, że jej ojciec został zamordowany. Kilka dni wcześniej policja bez powodu aresztowała ich oboje. Maria została zwolniona następnego ranka. Jej ojciec wrócił po kilku dniach, był torturowany. Zdołał jeszcze powiedzieć córce, że jeśli coś mu się stanie, powinna odszukać Mascarella. Pomimo represji, które trwają w Barcelonie i całym kraju, Mascarell postanawia spełnić prośbę Marii i rozwiązać zagadkę śmierci jej ojca.

Dzięki wskazówkom znalezionym w osobistym notatniku Mateo Galvany`ego, Mascarell ustala tożsamość czterech mężczyzn, z którymi ostatnio kontaktował się jego były szef, tak tradia na trop wyjątkowo groźnych przestępców i spiskowego planu zabicia dyktatora.

Lektura idealna dla miłośników powieści Carlosa Ruiza Zafóna

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Format

14x20.5 cm

ISBN

978-83-8125-127-3

Wydawca

Albatros

Autor

Jordi Sierra i Fabra

Opinie

Dwa dni w maju ×
Dwa dni w maju

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy