Porównywarka (0)
PLN

Dywizja pancerna Das Reich w bitwie o Kursk 12 lipca 1943

nr kat.: 1233817
Dywizja pancerna Das Reich w bitwie o Kursk 12 lipca 1943
Dywizja pancerna Das Reich w bitwie o Kursk 12 lipca 1943

Opis i specyfikacja

Książka jasno i precyzyjnie opisuje powstanie i rozwój formacji bojowych SS, kładąc szczególny nacisk na historię powstania Dywizji Das Reich, jej szlak bojowy do czasu Bitwy na Łuku Kurskim oraz dalsze losy tej jednostki.
Pierwsza połowa 1943 roku to czas intensywnych bojów Dywizji Das Reich: ponowne zdobycie Charkowa, odbudowa dywizji po ciężkich stratach w ludziach i sprzęcie i powrót na pole decydującej bitwy na Łuku Kurskim. W czasie tej największej bitwy pancernej w historii świata, boje wokół Prochorowki były najbardziej zażarte. Autor ciekawie opisuje dzień po dniu przebieg walk o Prochorowkę i udowadnia, że nie była to walka dwóch potężnych liczebnie formacji Das Reich oraz sowieckiego Drugiego Gwardyjskiego Korpusu Pancernego, tylko walka olbrzymiej liczebnie sowieckiej formacji (około 800 pojazdów pancernych) z liczącą tylko 294 czołgów, w tym zaledwie 15 Tygrysów, jednostki niemieckiej (stosunek 2,5:1). Straty Armii Czerwonej były olbrzymie. Niemcy jednak nie zdobyli Prochorowki, a na sowieckim zapleczu tysiące nowych czołgów czekało, by rozpocząć radzieckie kontrofensywy letnie.
Autor opisuje poszczególne jednostki Das Reich, od pułku do plutonu. Przedstawia ponad 50 rodzajów broni i uzbrojenia używanego przez te jednostki oraz taktykę ich użycia. Liczne ilustracje, fotografie oraz schematy organizacyjne podnoszą walory poznawcze tej publikacji. Duża rozkładówka przedstawia schemat organizacyjny Grupy Bojowej Das Reich.
Jest to wydawnictwo, które powinno znaleźć się w każdej biblioteczce entuzjastów militariów i historii wojen i uzbrojenia.

Ogólne

Autor

David Porter

Ilość stron

192

Rok Wydania

2014

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

19x24 cm

ISBN

978-83-7731-079-3

Wydawca

Vesper

Opinie

Dywizja pancerna Das Reich w bitwie o Kursk 12 lipca 1943 ×
Dywizja pancerna Das Reich w bitwie o Kursk 12 lipca 1943

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy