Dziewczyna z Kamienia

nr kat.: 1269196 AGORA

Porywająca opowieść o miłości, sztuce, zdradzie i poszukiwaniu własnego miejsca w świecie. Autobiografia wybitnej reżyserki, twórczyni m.in. legendarnej `Bożej podszewki` jeszcze bardziej fascynująca, niż serial. Dziewczynka z pałacu, ocalała z wojny, traci wraz z rodziną wszystko - nie może się nawet zbliżyć do Kamienia, jej rodzinnej posiadłości. Zaczyna życie od nowa w świecie zdeklasowanej arystokracji i artystycznej bohemy PRL-u.

Książka przynosi m. in. unikalny obraz życia ziemiaństwa w powojennej Polsce oraz wnikliwą i barwną opowieść o przemianach społecznych, politycznych i kulturalnych w kolejnych dziesięcioleciach PRL i III RP. Izabella Cywińska sama jest uczestniczką kluczowych wydarzeń XX wiecznej historii - od robotniczej rewolty w Poznaniu w 1956 roku po powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego (była w nim ministrem kultury). Zdaje z nich fascynującą, reporterską relację.

 Izabella Cywińska o swojej książce:

`Postanowiłam, że opiszę WSZYSTKO.  Dobre i złe rzeczy, te powszechnie znane i te dotąd ukryte... Wszystko co pamiętam, co przeżyłam, co zrobiłam... Wszystko, czego się wstydzę i z czego jestem dumna...`

Wstawiłam stopę do strumyka, a po chwili okazuje się, że płynę z prądem rzeki, z nurtem opowieści - w której wielkie wydarzenia przeplatają się ze zwykłym życiem, tragiczne sytuacje zderzają z komicznymi - przez epoki, pokolenia, ustroje, teatry, mijam po drodze sytuacje, o których słyszałam, spotykam ludzi, których znam... Zanurzyłam się w tej historii, płynę nieprzerwanie, z ciekawością, do ostatniej kropki. 

Danuta Stenka, aktorka 

Ogólne

Producent

Agora

Ilość stron

456

Rok Wydania

2015

ISBN

978-83-268-1394-8

Autor

Izabella Cywińska

Oprawa

oprawa twarda, Twarda

Format

19x25 cm

ISBN

978-83-268-1394-8

Gatunek

Autobiografia

Seria

Biblioteka Gazety Wyborczej

Wydawca

Agora SA

Aktualności

Więcej

Dziewczyna z Kamienia
Dziewczyna z Kamienia ×
Dziewczyna z Kamienia

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]