Dziewczyna z pociągu (wydanie pocketowe)

nr kat.: 1407222

Opis i specyfikacja

NAJSZYBCIEJ SPRZEDAJĄCY SIĘ DEBIUT DLA DOROSŁYCH W HISTORII BRYTYJSKIEGO RYNKU
CO 6 SEKUND KTOŚ W STANACH ZJEDNOCZONYCH KUPUJE TĘ KSIĄŻKĘ
MILIONY EGZEMPLARZY SPRZEDANYCH NA CAŁYM ŚWIECIE
POWIEŚĆ UKAŻE SIĘ W 44 KRAJACH

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów.

Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni.

I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza.

Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.

Znakomity thriller.
Nie mogłem się oderwać przez całą noc.

Stephen King

Pasjonująca, pełna napięcia i nieprzewidywalna. Po prostu nie mogłam jej odłożyć. Nie do przegapienia!
Tess Gerritsen

Co za postaci, co za sytuacja, co za książka! To Alfred Hitchcock nowego pokolenia.
Terry Hayes

Pomysłowa, pełna napięcia i porywająca! Nie mogłam się domyślić do samego końca.
Lisa Gardner

Paula Hawkins – zanim została pisarką, przez piętnaście lat pracowała jako dziennikarka.
Urodziła się i wychowała w Zimbabwe, obecnie mieszka w Londynie. Prawa do wydania jej pierwszej powieści kupiły 44 kraje, zaś prawa filmowe sprzedano wytwórni Dreamworks.

  Ogólne

 • Format
  11x17.5 cm
 • ISBN
  978-83-813-9253-2
 • Wydawca
  Świat Książki
 • Autor
  Paula Hawkins

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 5

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 5
5/5
Simon 2021.03.31, 09:03

Wciąga, porywa - znakomita książka!

"Dziewczynę z pociągu" oceniam dość uniwersalnie rozpatrując ją w dwóch kategoriach: dla kobiet lub dla mężczyzn. Kocham czytać, czasem zdarzy mi się sięgnąć po pozycje dedykowane przede wszystkim kobietom jednak wolę te, które świetnie sprawdzą się w damskich i męskich dłoniach. Czasem z żoną wymieniamy się książkami - chyba z ciekawości. Interesująco jest zobaczyć punkt widzenia przeciwnej płci. "Dziewczyna z pociągu" jest ponad podziałem na płeć - zaciekawi każdego, kto lubi książki budujące napięcie przez cały czas czytania. Książkę przeczytałem w dwa dni - dość szybko, czytało mi się ją lekko, przyjemnie, bardzo ciekawie. W czasie lektury ciągle czułem niedosyt, odłożenie książki było dla mnie bardzo trudne, bo z każdą stroną byłem coraz bardziej ciekaw kolejnej. Fabuła jest dość prosta, powiedziałabym, że zwyczajna. Podróżująca dziewczyna pociągiem zerkająca, z czasem obserwująca domy innych. Kto z nas tego nie robi? Często podróżuję autobusem lub tramwajem i jeśli akurat nie czytam to właśnie zerkam na domy i przechodniów. Właśnie tak prosta i zwyczajna historia wzbudza we mnie tak duże zainteresowanie, bo jeśli jestem choć trochę podobny do głównej bohaterki, to czy jej przygody mogą też dotyczyć mnie w pewnej części? Autorka Paula Hawkins skupia się na historii trzech kobiet i trzech mężczyzn. Za pozornie zwyczajnym i spokojnym życiem kryje się dramat, który wstrząsa nie tylko bohaterami, ale też czytelnikiem. Historia mnie pochłonęła, wciągnęła na tyle, że czułem się tak jakbym słuchał opowieści przyjaciela. Podoba mi się, że fabuła dotyczy życia, realnych zdarzeń, choć oczywiście nikt nie chciałby być ich głównym bohaterem. Książkę oceniam, jako dobry thriller. Autorka systematycznie buduje napięcie, które trzymało mnie do ostatniej strony. Czułem się co chwilę zaskakiwany, a kiedy byłem pewien zakończenia - czułem się jakbym dostał obuchem w głowę. Mój pomysł był zupełnie inny, ale i tak byłem zachwycony. Cieszę się, że pojawiają się tutaj "zwyczajne" tematy jak zdrada, romans, narkotyki, uzależnienie, depresja - problemy, które mogą dotknąć każdego. Hawkins przedstawia je ciekawie i być może właśnie jej interesująca perspektywa zwróci uwagę czytelnika na problemy innych i pomoże nawet w ich rozwiązaniu. Lekturę "Dziewczyna z pociągu" polecam każdemu, kto lubi być zaskakiwany. Dla mnie to zdecydowanie strzał w dziesiątkę, książka, która sprawiła, że na chwilę oderwałem się od tej trudnej teraźniejszej sytuacji.