Encyklopedia Kosmos

nr kat.: 1158198

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Wszechświat – zwany także kosmosem – jest wszystkim, co fizycznie istnieje i kiedykolwiek istniało i będzie istnieć. Książka, którą macie w ręku, zabierze Was w podróż po Wszechświecie, od najbliższego otoczenia Ziemi po najdalsze zakątki kosmosu w czasie i przestrzeni.

Książka zawiera pięć rozdziałów:
Rozdział pierwszy wyjaśnia, jak Wszechświat wygląda z Ziemi, i omawia, jak astronomowie go obserwują i badają.
Rozdział drugi dotyczy Układu Słonecznego – opisuje Słońce, Ziemię, siedem innych planet i najróżniejsze inne obiekty Układu od księżyców po ziarna pyłu.
Rozdział trzeci zabiera nas poza Układ Słoneczny, by opisać gwiazdy, grupy gwiazd, takie jak układy podwójne, gromady gwiazdowe czy galaktyki. Wyjaśnia także, jak powstają gwiazdy, jak się zmieniają i jak na koniec umierają.
Rozdział czwarty opisuje, jak ludzie rozpoczęli eksploatację kosmosu zarówno za pomocą załogowych statków kosmicznych, jak i za pomocą teleskopów kosmicznych i robotów kosmicznych.
Rozdział piąty sięga w przyszłość – próbuje opisać scenariusz eksploracji przestrzeni kosmicznej, zadziwiające statki i bazy, jakie mogą kiedyś zostać zbudowane w kosmosie, oraz cudowne i niezwykłe możliwości, jakie są przed nami do odkrycia i osiągnięcia.
Ogólne

Autor

Mike Goldsmith

Ilość stron

160

Rok Wydania

2012

Oprawa

oprawa twarda

Format

22x28 cm

ISBN

978-83-7770-814-9

Wydawca

Olesiejuk

Encyklopedia Kosmos ×
Encyklopedia Kosmos

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]