Gajos

nr kat.: 1218270

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Przenikliwy, bogato ilustrowany portret wybitnego, niezwykle lubianego aktora, który już od debiutanckiej roli Janka w Czterech Pancernych cieszy się ogromną popularnością. Książka pozwala prześledzić jego drogę artystyczną, podejrzeć tajemnice warsztatu, dowiedzieć się, co myśli o swoim zawodzie, i przypomnieć sobie jego kreacje teatralne, filmowe i telewizyjne.

`Przypominam w każdej roli Gajosa`
- powiedział w wywiadzie w 2001 roku jeden z najwybitniejszych i najbardziej lubianych, a zarazem najskromniejszych i najskrytszych polskich aktorów. Chłopak z Zagłębia wszystko co osiągnął, zawdzięcza uporowi, pracy i wielkiemu talentowi. Od ponad pięćdziesięciu lat wszyscy chcą go oglądać więc każdy chce z nim pracować. I podziwiać kolejne role na deskach teatrów, w kinie, telewizji i na estradach.

`Kreacja Gajosa jest, bez przesady, rewelacją.`
Jan Józef Szczepański `Tygodnik Powszechny` 1977

`To właśnie pokazał Janusz Gajos w roli, która jest uwieńczeniem wszystkich jego dotychczasowych sukcesów.`
Grzegorz Sinko, `Teatr` 1988

`Znowu Gajos - cóż za wspaniały czas przeżywa ten aktor.`
Jacek Sieradzki, `Polityka` 1990
Ogólne

Autor

Elżbieta Baniewicz

Ilość stron

424

Rok Wydania

2013

Oprawa

oprawa twarda

Format

17x24 cm

ISBN

978-83-63656-88-1

Wydawca

Marginesy

Aktualności

Więcej

Gajos ×
Gajos

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]