Generał. Wojciech Jaruzelski w rozmowie z Janem Osieckim

nr kat.: 1243105 FIRMA KSIEGARSKA

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

Z niezobowiązujących początkowo rozmów z głównym bohaterem, z czasem narodził się pomysł - wspólny Wojciecha Jaruzelskiego i autora - aby spróbować uczynić je kanwą biografii generała. Biografii w założeniu obiektywnej, ani napastliwej, ani uzasadniającej tezę o krystalicznej uczciwości i poczuciu honoru człowieka, któremu przyszło rządzić Polską w czasach przełomu. Prezentowana Czytelnikowi pozycja jest próbą zrozumienia niełatwego życiorysu, złożenia w całość układanki z okruchów ludzkiej pamięci i wyszperanych w zakamarkach archiwów dokumentów, nierzadko mających swą publiczną premierę w tej właśnie książce. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że chłopak z ziemiańskiej rodziny, naznaczony traumą zesłania, zdecydował się przyjąć liturgię komunizmu za swoją i czynnie wdrażać ją w Polsce. Jak doszło - i czy doszło w ogóle - do przemiany, w efekcie której po latach Wojciech Jaruzelski został pierwszym prezydentem wolnej ojczyzny? 
W poszukiwaniu prawdy o człowieku i historii autor rozmawia ze świadkami wydarzeń sprzed lat i drobiazgowo analizuje tysiące dokumentów - poczynając od tych stworzonych na Kremlu i w państwach radzieckiej strefy wpływów, na regularnie dostarczanych Amerykanom raportach pułkownika Ryszarda Kuklińskiego kończąc. Benedyktyńska praca zaowocowała odnalezieniem prawdziwych perełek.

Jan Osiecki - z wykształcenia socjolog, z zawodu i pasji dziennikarz. Przez piętnaście lat odsłaniał kulisy prac polityków, przygotowując materiały dla `Newsweeka`, Radia PiN, Programu III Polskiego Radia oraz innych redakcji. 
Jest autorem wywiadu rzeki `Zbigniew Religa`, `Człowiek z sercem w dłoni` oraz współautorem bestsellerowej serii książek `Ostatni lot`, dziennikarskiego śledztwa dotyczącego przyczyn i przebiegu katastrofy smoleńskiej

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Ilość stron

656

Rok Wydania

2014

Oprawa

oprawa twarda

Format

16.5x24 cm

ISBN

978-83-7961-022-8

Wydawca

Prószyński Media

Autor

Jan Osiecki

Aktualności

Więcej

Generał. Wojciech Jaruzelski w rozmowie z Janem Osieckim ×
Generał. Wojciech Jaruzelski w rozmowie z Janem Osieckim

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]