Herezjarcha. Historia życia Francois Villona, czyli dzieje poety i mordercy. Tom 2

nr kat.: 1245349 FIRMA KSIEGARSKA

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

Jacek Komuda po mistrzowsku odtwarza atmosferę i koloryt średniowiecza — podobnie jak Umberto Eco w Imieniu Róży — bawi się konwencjami epoki.

François Villon – jeden z najwybitniejszych poetów francuskich wieków średnich, miał opinię hulaki, przestępcy i awanturnika. Wiedza na temat faktów z jego barwnego życia pochodzi z dwóch rozbieżnych źródeł: z jego utworów oraz z dokumentów sądowych.

Herezjarcha jest niezwykłą kontynuacją literackiego hołdu pisarza dla autora Wielkiego Testamentu. Na kartach czterech opowiadań Komuda ukazuje nieznane dotąd losy poety wygnanego z Paryża.

Nie mogłem przejść obojętnie obok Villona – poety i łotra w jednym ciele, którego muzą była sztuka, kochanką – paryska szubienica, a przyjaciółmi – wytrych i nóż. Jeśli by Villon nawet nie istniał, stworzyłbym go na nowo na kartach moich książek.

Jacek Komuda

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Ilość stron

352

Rok Wydania

2014

Oprawa

oprawa zintegrowana

Format

12.5x19.5 cm

ISBN

978-83-7574-643-3

Wydawca

Fabryka Słów

Autor

Jacek Komuda

Aktualności

Więcej

Herezjarcha. Historia życia Francois Villona, czyli dzieje poety i mordercy. Tom 2 ×
Herezjarcha. Historia życia Francois Villona, czyli dzieje poety i mordercy. Tom 2

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]