Ja, Ibra

nr kat.: 1227850

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
`Możesz wyciągnąć człowieka z getta, ale nigdy getto z człowieka`.
Tak głosi napis znajdujący się w przejściu podziemnym, który Zlatan Ibrahimović jako dziecko pokonywał z sercem w gardle, by wrócić do domu. To prawda. Bo pochodzi z Rosengard, sypialnej dzielnicy położonej na peryferiach Malmö. Tam Zlatan zaczął budować swoją legendę od pary butów kupionych w supermarkecie za 59 koron.
Wszędzie gdzie trafiał, pałał żądzą zemsty wobec tych, którzy wydawali mu się źli. Rodzice jego kolegów zbierali podpisy, by wyrzucić go z drużyny, trenerzy zawsze byli bardziej chętni do krytyki niż do pochwał.
Pragnienie, by być lepszym od pozostałych prowadzi go z Malmö do Ajaksu, gdzie przejmuje spadek po wielkim Van Bastenie, później do Juventusu, gdzie Capello piłkarsko lepi go na nowo, następnie do Interu, skąd zabiera kolejne tytuły mistrzowskie. W Barcelonie zostaje tylko rok, wystarczająco dużo czasu, by wykrzyczeć w twarz Guardioli: `Nie masz jaj!`, przed powrotem do Włoch, z nowymi magicznymi zagraniami.
Historia Zlatana toczy się dalej w Milanie i, jak sam mówi, `to jest bajka, podróż z getta do marzeń`.
W `Ja, Ibra` Zlatan Ibrahimović po raz pierwszy opowiada o swoich przeżyciach na boisku i poza nim, o radościach i szaleństwach w życiu nie zawsze w pełni kontrolowanym.
Ogólne

Autor

David Lagercrantz, Zlatan Ibrahimović

Ilość stron

382

Rok Wydania

2014

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

15x21 cm

ISBN

978-83-7924-138-5

Wydawca

Sine Qua Non

Aktualności

Więcej

Ja, Ibra ×
Ja, Ibra

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]