Ja, My, Oni. Teresa Torańska w rozmowie z Małgorzatą Purzyńską

nr kat.: 1190279

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
`Teresa Torańska nie miała żadnego lęku przez postaciami, które na ogół budzą respekt. Już po autoryzacji słynnego wywiadu z generałem Wojciechem Jaruzelskim jej rozmówca wciąż miał jakieś wątpliwości. Targi o każde zdanie trwały jeszcze przez telefon w redakcji. Staraliśmy się być w dziale cicho. I nagle słyszymy, jak Teresa mówi do Jaruzelskiego:
- Co? Dygocik!? Dygocik się pojawił? Myślę, że ta rozmowa dlatego stała się tak ważna, a nawet historyczna, że Teresa była w niej sobą i traktowała generała tak, jak może go nikt od dziesięcioleci nie traktował: wyrozumiale i zwyczajnie.
Mam nadzieję, że rozmowa Małgorzaty Purzyńskiej wyjaśni czytelnikom fenomen Teresy Torańskiej. Fenomen człowieka i dziennikarki.
Jest w tej rozmowie mnóstwo zaskoczeń. Mnie najbardziej zaskoczyła pointa. Teresa po raz pierwszy wyznaje, kto był w jej zawodzie idolem absolutnym. A ponieważ to też mój idol absolutny, zatelefonowałem, by spytać, co idol mówi o Teresie.
A mówi tak: `Reporterzy potrafią poświęcić bohatera dla trafnego słowa, dla udanego tekstu. Jeśli rezygnują, to z bólem serca. Teresa rezygnowała bez żalu. Ponieważ była równie dobrym człowiekiem jak reporterką`.
Polecam Państwu ten jeden z ostatnich wywiadów Teresy Torańskiej.
Nie ma znaczenia, że to nie ona go przeprowadzała.` Ze wstępu Mariusza Szczygła

`Gdy idzie się rozmawiać, - trzeba być szczerym, nie oszukiwać. Powiedzieć: `Ale ja się z panem nie zgadzam`. `Czy pan myśli, że ma rację?`. Nie możesz udawać, że masz takie same poglądy. Ale cały czas pilnujesz, jaka jest temperatura rozmowy.
Berman w którymś momencie powiedział: `To komu mieliśmy oddać władzę? Mikołajczykowi?`. Przytaknęłam: `No`. `Co za `no`?`, krzyknął. Myślałam, że mnie wyrzuci. Dostał piany. Na stole leżały mandarynki, chwyciłam jedną: `Może zjemy na połowę?`.
Teresa Torańska
Ogólne

Autor

Małgorzata Purzyńska, Teresa Torańska

Ilość stron

150

Rok Wydania

2013

Oprawa

oprawa twarda

Format

14x21.5 cm

ISBN

978-83-268-1227-9

Wydawca

Agora SA

Aktualności

Więcej

Ja, My, Oni. Teresa Torańska w rozmowie z Małgorzatą Purzyńską ×
Ja, My, Oni. Teresa Torańska w rozmowie z Małgorzatą Purzyńską

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]