Język C/C++ i obliczenia numeryczne. Krótkie wprowadzenie

nr kat.: 1317963 HELION

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Język C i jego następca C++ towarzyszą programistom komputerowym już od dawna. Mimo to zainteresowanie tymi językami wcale nie maleje, lecz rośnie — i język C++ nadal się rozwija. Przyczyna jest prosta: nie ma on sobie równych, jeśli chodzi o szybkość działania kodu wynikowego i wszechstronne możliwości zastosowania w różnych dziedzinach. Jednak do nauki tego języka trzeba się trochę przyłożyć. Jeśli przerażają Cię opasłe tomy opisujące C/C++ w najdrobniejszych szczegółach, sięgnij po książkę, która pomoże Ci szybko nauczyć się podstaw programowania w tym języku.
W tym krótkim, treściwym podręczniku pokazano sposób konstruowania programów obliczeniowych na prostych, przejrzystych przykładach. Dzięki temu także i Ty możesz szybko napisać swój pierwszy program, który ułatwi Ci pracę i odpowie na Twoje konkretne potrzeby. Dowiesz się stąd, jak używać poszczególnych elementów programowania w C/C++ jako przygotowania do pracy z gotowymi bibliotekami numerycznymi. Zobaczysz, jak powinna wyglądać struktura Twojego programu i jak zaimplementować w nim różne funkcje. Sprawdzisz, jak efektywnie uczyć się programowania i na co koniecznie należy zwracać uwagę. Zobacz sam!
- Szybki start
- Rodzaje wielkości w języku C/C++ i ich deklaracja
- Deklaracja tablic
- Operacje na zadeklarowanych wielkościach Instrukcje warunkowe i sterowanie pracą komputera
- Automatyzacja obliczeń
- Architektura programu i pierwsze programy
- Operacje wyprowadzania wyników
- Opis programów przykładowych do nauki programowania
- Wskaźniki, tablice, funkcje, struktury i liczby zespolone
- Cztery programy przykładowe
Ogólne

Producent

Helion

Ilość stron

96

Rok Wydania

2016

ISBN

978-83-283-2152-6

Autor

Michał Matlak

Oprawa

Miękka

Gatunek

Poradnik - Oprogramowanie

Wydawca

Helion

Język C/C++ i obliczenia numeryczne. Krótkie wprowadzenie ×
Język C/C++ i obliczenia numeryczne. Krótkie wprowadzenie

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]