Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple

nr kat.: 1233054

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

Pierwsza szczegółowa biografia projektanta kultowych produktów Apple (m.in. iPhone`a, iPada, iPoda i iMaca), jednego z najbliższych współpracowników i przyjaciół Steve`a Jobsa, sir Jonathana Ive`a, obecnie wiceprezesa ds. wzornictwa przemysłowego Apple Inc.

To przykre i frustrujące, że otaczają nas produkty, które zdają się świadczyć o całkowitym braku troski i staranności ze strony ich twórców. Przedmioty mają pewną bardzo ciekawą własność: nawet jeden potrafi powiedzieć mnóstwo o firmie, która go wyprodukowała, o jej wartościach i priorytetach.

Jony Ive, 2005

W 1997 roku Steve Jobs powrócił do Apple z karkołomną misją - zamierzał uzdrowić firmę, którą sam założył. Pewnego wieczoru w jednym z pomieszczeń korporacji natknął się na niechlujnie ubranego, zapracowanego brytyjskiego projektanta, otoczonego setkami rysunków i prototypów. To właśnie wtedy Jobs zdał sobie sprawę, że właśnie odkrył talent, który pomoże mu powstrzymać postępujący upadek firmy.

Tym projektantem był Jony Ive.

Współpraca Jony`ego Ive`a z Jobsem zaowocowała powstaniem wielu produktów, należących do najbardziej rozpoznawalnych ikon współczesnej technologii: iMaca, iPoda, iPada i iPhone`a. Projekty tych urządzeń nie tylko uczyniły z Apple przedsiębiorstwo o olbrzymiej wartości, ale dokonały też przewrotu w kilku gałęziach przemysłu, doprowadziły do powstania licznej rzeczy oddanych firmie fanów i sprawiły, że marka nadgryzionego jabłka stała się międzynarodową potęgą. Jony Ive stał się czołową postacią w branży, zdobywając niezliczone nagrody, zajmując zaszczytne miejsce na liście stu najbardziej wpływowych osób w 2013 roku według tygodnika `Time` oraz otrzymując tytuł szlachecki `za zasługi dla projektowania i przedsiębiorczości`.

Ale mimo tak wielkich sukcesów Ive`a wciąż niewiele wiadomo o nim samym - skromnym facecie o aksamitnym głosie, osobie, którą Jobs określał mianem swojego `duchowego partnera` w Apple. Książka Leandera Kahneya odsłania przed czytelnikiem prawdziwą historię naczelnego innowatora tej firmy.

Leander Kahney, autor bestsellera Być jak Steve Jobs, kreśli szczegółowy portret kreatywnego geniusza, stojącego z produktami Apple. Jego książka ukazuje drogę życiową, jaką przebył Ive, by z dyslektycznego licealisty stać się postacią, której wizja zmieniła naszą codzienność. Śledząc poczynania Ive`a, od jego młodych lat, kiedy dojrzewało zaszczepione przez ojca projektanta zainteresowanie wzornictwem przemysłowym, przez edukację na politechnice w Newcastle, aż po spektakularny awans w Apple, Kahney odkrywa zasady i praktyki, którym hołdował Ive i które sprawiły, że stał się jednym z najbardziej cenionych projektantów swojego pokolenia.

Ogólne

Ilość stron

400

Rok Wydania

2014

Oprawa

twarda oprawa w obwolucie

Format

14.5x21.5 cm

ISBN

978-83-63944-42-1

Wydawca

Insignis Media

Autor

Leander Kahney

4 na 5

\"doprowadziły do powstania licznej rzeczy -(literówka się wkradła) oddanych firmie fanów\"

Aktualności

Więcej

Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple ×
Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]