Kraftwerk

nr kat.: 1204887

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

`To pierwsza poważna książka o Kraftwerku napisana przez kogoś spoza zespołu, w którym grałem przez piętnaście lat`.

Karl Bartos

`Powszechnie wiadomo, że OMD ma wobec Kraftwerku ogromny dług wdzięczności, jeśli chodzi o wpływ jego muzyki. David Buckley napisał prawdopodobnie najlepszą książkę o Kraftwerku, jaka kiedykolwiek powstała (...). Musisz mieć tę książkę!`

z oficjalnej strony OMD

Kraftwerk, jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii popu, wylądował na muzycznej scenie lat 70. niczym UFO. Członków grupy fascynowała powojenna niemiecka kultura przemysłowa i postęp techniczny, a dzięki rewolucyjnej płycie Autobahn zyskali sławę muzycznych wizjonerów. Porzuciwszy instrumenty akustyczne na rzecz syntezatorów i automatów perkusyjnych, inspirację czerpali z ekspresjonizmu i futuryzmu. Ta `multimedialna grupa artystyczna`, jak ją nazywa jej obecny lider Ralf Hütter, roztaczała przed swymi wielbicielami wizje ludzkości żyjącej w symbiotycznym związku z maszynami - dzisiejszej rzeczywistości. Przy jej muzyce weszliśmy w wiek informacji...

Fetowana po obu stronach Atlantyku, zakazana w Niemczech Wschodnich, w 1981 roku grała dla półrocznej Solidarności. Kraftwerk inspirował tuzy z całego spektrum sceny muzycznej, od Davida Bowiego, Gary`ego Numana, Ultravox, Depeche Mode, po Nine Inch Nails i Rammstein. Bez niego nie byłoby hip-hopu, techno i house...

David Buckley nakreślił najpełniejszy obraz kariery tej niepowtarzalnej i tajemniczej formacji, jaki kiedykolwiek powstał.

W czerwcu 2013 roku Kraftwerk jako gwiazda Malta Festival Poznań 2013 zaprezentuje jedyny koncert 3D w Polsce

DAVID BUCKLEY urodził się w 1965 roku w Liverpoolu. Na tamtejszym uniwersytecie studiował historię oraz muzykę popularną, a na Manchester University literaturę. W 1993 roku obronił pracę doktorską. Pracował jako wykładowca uniwersytecki, dziennikarz muzyczny, napisał sześć książek na temat muzyki, w tym wielokrotnie wznawianą David Bowie: Strange Fascination. `The Guardian` nazwał go `najlepszym z kilkunastu biografów Bowiego`. Pozostałe, również docenione przez krytyków książki poświęcił Eltonowi Johnowi oraz R.E.M., Roxy Music i The Stranglers.

Od 2002 roku mieszka w Monachium, współpracuje z miesięcznikiem muzycznym `Mojo`.

`Buckley dotarł do serca zespołu, rozpoznając jego ukryte mechanizmy. Opisuje jego często nie rozumiane, a zarazem przełomowe albumy od Autobahn po Computer World i echa, jakimi odbijają się w muzyce po dziś dzień`.

`Buckley wykonał świetną robotę, przenikając przez artystyczną aurę mistycyzmu otaczającą zespół, przeprowadzając wywiady z rozproszonymi członkami grupy i umieszczając ich robopop w szerszym kontekście poczucia winy i modernizacji powojennych Niemiec`.

Ludovic Hunter-Tilnet, `Financial Times` - Najlepsze Książki 2012 roku

`Fascynująca historia wpływowej niemieckiej grupy i jej dokonań zaprezentowana na tle niesamowitego tła sceny kulturalnej, która pomogła ukształtować jej wyjątkowe brzmienie (...). Buckley potrafi doskonale wyważyć perspektywę historyka zespołu i nieposkromioną pasję fana. Końcowy efekt to pieczołowicie udokumentowana, niezwykle wciągająca książka - bez dwóch zdań wspaniała biografia zespołu`.

Digital Journal

`Innowacyjni, wpływowi i denerwująco nieuchwytni teutońscy elektroguru z Kraftwerku są jedną z najczęściej analizowanych i jednocześnie najmniej rozumianych grup w historii współczesnej muzyki. To niemal zbrodnia nie lubić ich chirurgicznie perfekcyjnego futurystycznego popu, a jednak pod nieskazitelną powierzchnią wydaje się być niewiele, co można by naprawdę pokochać. Erudycyjna, wciągająca i gruntownie dokładna praca Buckleya to próba dostania się pod syntetyczną skórę Kraftwerku i sięgnięcia jeśli nie do serca, to chociaż do mózgu grupy`.

`Classic Rock`

`Najbardziej kompletna biografia ojców chrzestnych muzyki elektronicznej`.

Electronically Yours

Ogólne

Autor

David Buckley

Ilość stron

346

Rok Wydania

2013

Oprawa

twarda oprawa w obwolucie

Format

15.5x23 cm

ISBN

978-83-7818-443-0

Seria

Biografie i powieści biograficzne

Wydawca

Rebis

Aktualności

Więcej

Kraftwerk ×
Kraftwerk

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]