Król Lear. Słuchowisko

nr kat.: 1316114

Opis i specyfikacja

Premiera “Króla Leara” Williama Szekspira - słuchowiska wyprodukowanego przez Fonopolis, w reżyserii Janusza Kukuły, z muzyką autorstwa Łukasza Targosza.
Gosztyła, Żmuda Trzebiatowska, Cieślak, Landowska, Bonaszewski, Opania, Woronowicz i inni. Klasyczny tekst, w interpretacji najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, z dodatkowymi efektami dźwiękowymi. 

Zdrada, obłęd, intrygi i rodzinna tragedia.To wielkie emocje, które rzucają losami bohaterów. Wyrachowanie i fałsz, czy oddanie i miłość? Które uczucia zwyciężą i zasiądą na tronie królestwa? “Król Lear” to jedna z bardziej znanych sztuk Szekspira, która doczekała się już wielu adaptacji. Teraz do miłośników jego twórczość trafia słuchowisko wyprodukowane przez Fonopolis.

Zrealizowane z największą dbałością o detale, pobudza wyobraźnię i przenosi słuchacza w inny wymiar obcowania ze sztuką. 

- Przez lata śnił mi się po nocach Król Lear, ale reżyser podejmuje się pracy nad tym tekstem, gdy ma aktora, który mu zagra - mówi Janusz Kukuła, reżyser słuchowiska . - Ja mam to wielkie szczęście, że zgodził się ze mną pracować Krzysztof Gosztyła i mam nadzieję, że Państwo zrozumieją, na czym to szczęście polega, kiedy zaczną słuchać tego utworu – dodaje. 

Książeczka zawiera m.in. teksty dotyczące osoby i twórczości Williama Shakespeara- autora Utworu, fragmenty Utworu oraz informacje dotyczące jego powstania.

  Ogólne

 • Wydawca
  Agora SA
 • Rok Wydania
  2016
 • Autor
  William Shakespear
 • Czyta
  Adam Woronowicz Anna Cieślak Dorota Landowska Krzysztof Gosztyła Marian Opania Mariusz Bonaszewski Marta Żmuda Trzebiatowska
 • Gatunek
  Dla młodzieży Poemat
 • Nośnik
  MP3
 • Czas trwania
  4:18:00

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0