MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Latarnia umarłych

nr kat.: 1328129
Latarnia umarłych
Latarnia umarłych

Opis i specyfikacja

Akcja `Latarni umarłych` rozgrywa się w rok po wydarzeniach opisanych w `Sedinum - wiadomość z podziemi`. Troje młodych ludzi - Paulina, Igor i Johann - zostaje ponownie wplątanych w sensacyjne śledztwo, tym razem dotyczące pewnego morderstwa.

Dawno, dawno temu, w pewnym małym miasteczku nad samym morzem, w starym średniowiecznym zamczysku rodzi się chłopiec, który niedługo potem zostaje królem całej Skandynawii, a w ówczesnej Europie jest nazywany Cesarzem Północy.

Mijają wieki. Rok 1941. Mroźną listopadową porą, w samo południe, nieopodal miasta dochodzi do potężnej eksplozji, która kładzie pokotem wszystkie drzewa i wybija szyby w oknach w całej okolicy. Fala uderzeniowa odczuwalna jest w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, a w pewnej starej kaplicy zapada się posadzka.

Blisko osiemdziesiąt lat później pewnego wiosennego dnia do redakcji popularnego, szczecińskiego dziennika przychodzi wiadomość od pewnego staruszka. W jego kolejnych listach nieprawdopodobne wspomnienia i sensacyjne szczegóły przeplatają się z urojeniami z czasów wojennych. Zajmująca się tym tematem dziennikarka Paulina Weber zaczyna wątpić w zdrowie psychiczne nadawcy. Gdy w ostatnim liście zdradza on, że od wielu lat ukrywa zakopane w piwnicy zwłoki, jest już tego pewna...

Pozostawione przez niego stare dokumenty z wolna zaczynają jednak odsłaniać mroczne wydarzenia, które za czasów drugiej wojny światowej rozegrały się w sennej, nadmorskiej scenerii...

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Autor

Leszek Herman

Ilość stron

600

Rok Wydania

2016

ISBN

978-83-287-0394-0

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Format

15.5x23.5 cm

ISBN

978-83-287-0394-0

Gatunek

Kryminał

Wydawca

Muza SA

Opinie

Latarnia umarłych ×
Latarnia umarłych

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy