LATO MARTWYCH ZABAWEK

nr kat.: 9266154
Héctor Salgado, inspektor katalońskiej policji nie znajduje się w komfortowej sytuacji. Życie prywatne ma dość bezładne, żona porzuciła go dla kobiety a stosunki z synem trudno uznać za modelowe. Sytuacja w pracy też nie jest do pozazdroszczenia.
Urlopowany na czas wyjaśnienia niechlubnego udziału w kierowanej przez policję akcji przeciwko handlarzom żywym towarem, inspektor wraca do Barcelony po dłuższym pobycie w ojczystej Argentynie. Jego szef zleca mu - nieoficjalnie - zbadanie i zamknięcie sprawy raczej oczywistego samobójstwa młodego chłopaka z bogatej barcelońskiej rodziny. Sprawy, którą wszyscy - oprócz matki chłopca - chcą jak najszybciej zamknąć. Proste, wydawałoby się zadanie, komplikuje się w miarę jak inspektor zapuszcza się w świat przywilejów i nadużywania władzy.
Trzy osoby giną w niewytłumaczalny sposób.
Dwie groźby zemsty.
I dwie sprawy, toczące się równolegle w duszącym upale barcelońskiego lata.
Z jednej strony stręczycielstwo, szamaństwo i wudu, z drugiej - bogactwo, wpływy, pozory i kaprysy ludzi z dobrze sytuowanych rodzin. Autor misternie tka sieć wydarzeń, zaskakuje zwrotami akcji. Kreśląc swą opowieść stylem prostym i językiem potocznym łatwo trafia do czytelnika i trzyma go w nieustannym napięciu.
Miejsce akcji - Barcelona. To fascynujące miasto z wąskimi, ciemnymi, często niebezpiecznymi uliczkami w dzielnicy portowej i szerokimi alejami z pięknymi XIX-wiecznymi kamienicami należącymi kiedyś do katalońskich patrycjuszy już nie raz było tłem dla detektywistycznych zmagań policji. I tym razem perfekcyjnie gra swoją rolę.
Ogólne

Autor

Antonio Hill

Ilość stron

432

Rok Wydania

2012

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

14.5x20.5 cm

ISBN

978-83-7659-830-7

Wydawca

Albatros

Aktualności

Więcej

LATO MARTWYCH ZABAWEK
LATO MARTWYCH ZABAWEK ×
LATO MARTWYCH ZABAWEK

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]