Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
×
0 0
Ludzie czy bogowie

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Ludzie czy bogowie

  • Ludzie czy bogowie
- + Dopasuj

raty online dostępne od 300,- do 20 000,-

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Przez kilka lat rozmawialiśmy z lekarzami, bo nie mogliśmy się pogodzić z oskarżeniami, że są zadufani, przemęczeni, w ciągłej pogoni za pieniądzem. Niemoralni, stracili empatię. Urynkowieni, zatopieni w procedurach, kontraktach, punkty za leczenie przeliczają na kasę. Że się wzbogacili, co widać - zbudowali domy, jeżdżą lepszymi samochodami, wakacje spędzają w ciepłych krajach. Pacjent to klient. Pytaliśmy: wszyscy, większość czy nieliczni? Kto to jest wielki lekarz? Na jaką nagrodę mogą liczyć i jak się mierzą z porażkami? Skąd czerpią wzory, kto jest dla nich mistrzem? Nagradzali naszą ciekawość. Opowiadali o najbardziej intymnych sprawach, często były to wyznania bardzo poruszające. Chętnie mówili o sensie cierpienia, choroby i o śmierci, z którą tak często mieli do czynienia.

Szczeklik, Trojanowski, Religa, KozuschekGibiński, Rudowski i inni. Niektórzy już nie żyją, a zapisy rozmów z nimi są jak testamenty wielkich lekarzy. 

`Ludzie czy bogowie` to książka wciąż bardzo potrzebna nowym pokoleniom lekarzy. I pacjentom, którzy powinni wierzyć, że są naprawdę w dobrych rękach.

W sumie będzie 27 rozmów z lekarzami różnych specjalizacji. Dr. Przemysław Binkiewicz, ordynator oddziału położnictwa i ginekologii w szpitalu w Pyskowicach, prof. Tomasz Trojanowski, neurochirurg, prof. Bogusław Maciejewski, radioterepeuta, dr Tomasz Dangel, anestezjolog, prof. Bogdan de Barbaro, psychiatra i psychoterapeuta, prof. Kornel Gibiński, internista i gastroenterolog, prof. Ariadna Gierek-Łapińska, okulistka, prof. Ryszard Gryglewski, farmakolog, prof. Jerzy Hołowiecki, hematolog, prof. Franciszek Kokot, nefrolog, endokrynolog, prof. Waldemar Kozuschek, transplantolog, prof. Paweł Lampe, chirurg, Ks. prof. Piotr Morciniec, bioetyk, duszpasterz środowisk medycznych, prof. Jan Nielubowicz, chirurg, prof. Zbigniew Religa, kardiochirurg, prof. Witold Rudowski, chirurg, dr Janusz Sirek, chirurg plastyczny, prof. Henryk Skarżyński, otolaryngolog, prof. Violetta Skrzypulec, ginekolog i seksuolog, prof. Andrzej Sosnowski, kardiochirurg, prof. Andrzej Szczeklik, specjalista chorób płuc i serca, prof. Cezary Szczylik, onkolog, prof. Michał Tendera, kardiolog, dr Jarosław Wilk, anestezjolog, Piotr Wojcieszek, stażysta ze szpitala miejskiego nr 1 w Zabrzu, prof. Witold Zatoński, epidemiolog.

Ogólne

Ilość stron

350 , 392

Rok Wydania

2015

ISBN

978-83-268-1388-7

Autor

Kortko Dariusz , Krystyna Bochenek

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami , oprawa broszurowa

Format

17x22 cm

ISBN

978-83-268-1388-7

Gatunek

Zbiór wywiadów

Seria

Biblioteka Gazety Wyborczej

Wydawca

Agora SA

Star Wars™ Battlefront™ to owoc ścisłej współpracy studia DICE z Lucasfilm. Gra oferuje fotorealistyczną grafikę oraz intensywną akcję na znanych planetach z filmowej sagi. Premiera 19 listopada w polskiej wersji językowej (napisy).

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel kino domowe