Ludzie czy bogowie

nr kat.: 1264214 AGORA

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

Przez kilka lat rozmawialiśmy z lekarzami, bo nie mogliśmy się pogodzić z oskarżeniami, że są zadufani, przemęczeni, w ciągłej pogoni za pieniądzem. Niemoralni, stracili empatię. Urynkowieni, zatopieni w procedurach, kontraktach, punkty za leczenie przeliczają na kasę. Że się wzbogacili, co widać - zbudowali domy, jeżdżą lepszymi samochodami, wakacje spędzają w ciepłych krajach. Pacjent to klient. Pytaliśmy: wszyscy, większość czy nieliczni? Kto to jest wielki lekarz? Na jaką nagrodę mogą liczyć i jak się mierzą z porażkami? Skąd czerpią wzory, kto jest dla nich mistrzem? Nagradzali naszą ciekawość. Opowiadali o najbardziej intymnych sprawach, często były to wyznania bardzo poruszające. Chętnie mówili o sensie cierpienia, choroby i o śmierci, z którą tak często mieli do czynienia.

Szczeklik, Trojanowski, Religa, KozuschekGibiński, Rudowski i inni. Niektórzy już nie żyją, a zapisy rozmów z nimi są jak testamenty wielkich lekarzy. 

`Ludzie czy bogowie` to książka wciąż bardzo potrzebna nowym pokoleniom lekarzy. I pacjentom, którzy powinni wierzyć, że są naprawdę w dobrych rękach.

W sumie będzie 27 rozmów z lekarzami różnych specjalizacji. Dr. Przemysław Binkiewicz, ordynator oddziału położnictwa i ginekologii w szpitalu w Pyskowicach, prof. Tomasz Trojanowski, neurochirurg, prof. Bogusław Maciejewski, radioterepeuta, dr Tomasz Dangel, anestezjolog, prof. Bogdan de Barbaro, psychiatra i psychoterapeuta, prof. Kornel Gibiński, internista i gastroenterolog, prof. Ariadna Gierek-Łapińska, okulistka, prof. Ryszard Gryglewski, farmakolog, prof. Jerzy Hołowiecki, hematolog, prof. Franciszek Kokot, nefrolog, endokrynolog, prof. Waldemar Kozuschek, transplantolog, prof. Paweł Lampe, chirurg, Ks. prof. Piotr Morciniec, bioetyk, duszpasterz środowisk medycznych, prof. Jan Nielubowicz, chirurg, prof. Zbigniew Religa, kardiochirurg, prof. Witold Rudowski, chirurg, dr Janusz Sirek, chirurg plastyczny, prof. Henryk Skarżyński, otolaryngolog, prof. Violetta Skrzypulec, ginekolog i seksuolog, prof. Andrzej Sosnowski, kardiochirurg, prof. Andrzej Szczeklik, specjalista chorób płuc i serca, prof. Cezary Szczylik, onkolog, prof. Michał Tendera, kardiolog, dr Jarosław Wilk, anestezjolog, Piotr Wojcieszek, stażysta ze szpitala miejskiego nr 1 w Zabrzu, prof. Witold Zatoński, epidemiolog.

Ogólne

Producent

Agora

Ilość stron

350, 392

Rok Wydania

2015

ISBN

978-83-268-1388-7

Autor

Kortko Dariusz Krystyna Bochenek Krzystyna Bochenek, Dariusz Kortko

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami, oprawa broszurowa

Format

17x22 cm

ISBN

978-83-268-1388-7

Gatunek

Zbiór wywiadów

Seria

Biblioteka Gazety Wyborczej

Wydawca

Agora SA

Aktualności

Więcej

Ludzie czy bogowie ×
Ludzie czy bogowie

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]