Maestro. Historia milczenia

nr kat.: 1219603

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
`Maestro` Marcina Kąckiego - pisana przez 10 lat reporterska historia pedofilskiego skandalu w chórze Polskie Słowiki oraz jego dyrygenta Wojciecha Kroloppa. To jednocześnie wielowymiarowy obraz sieci zależności, uwikłań, kłamstw i interesów, który sprawił, że przez dziesięciolecia sprawa była zamiatana pod dywan.

Pisząc książkę o Wojciechu Kroloppie i pedofilskim skandalu w chórze Polskie Słowiki, chciałem przede wszystkim zrozumieć, skąd bierze się zło i dlaczego czasem stajemy wobec niego bezradni. Jak to możliwe, że ktoś bezkarnie przez lata niemal na oczach całego miasta krzywdzi, gwałci dzieci? Zło w czasach totalitarnych, w czasach masowego zagrożenia życia, systemowego szczucia i upodlania ludzi, zostało opisane. Ale okazuje się, że zło świetnie potrafi się odrodzić w tzw. normalnym świecie, nie za drutami obozu, nie pod lufą karabinu. Doskonale się je hoduje w temperaturze pokojowej.
Marcin Kącki

MARCIN KĄCKI
2003 - opisuje proceder molestowania chórzystów Polskich Słowików przez Wojciecha Kroloppa. 2006 - publikuje w `Dużym Formacie` reportaż `Praca za seks` o Anecie Krawczyk i Andrzeju Lepperze, który przyczynia się do rozpadu koalicji PiS-u i Samoobrony.
2007 - przyłapuje posłankę Renatę Beger z Samoobrony na kupowaniu podpisów poparcia dla swojej partii.
2009 - zakłada fikcyjną uczelnię, Akademię Komunikacji Społecznej, i ujawnia patologie na rynku studiów wyższych.
Od 2003 roku jest reporterem `Gazety Wyborczej`.
W 2007 roku w konkursie Grand Press zdobywa tytuł Dziennikarza Roku.
W styczniu 2013 roku ukazała się jego pierwsza książka, `Lepperiada`.
Mieszka w Poznaniu.
Ogólne

Autor

Marcin Kącki

Ilość stron

320

Rok Wydania

2013

Oprawa

oprawa zintegrowana

Format

14x21.5 cm

ISBN

978-83-268-1282-8

Seria

Biblioteka Gazety Wyborczej

Wydawca

Agora SA

Aktualności

Więcej

Maestro. Historia milczenia ×
Maestro. Historia milczenia

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]