Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki

nr kat.: 1239758
Opowieść o pierwszej damie polskiej seksuologii.

Była kobietą silną i odważną czy może pozbawioną zahamowań skandalistką? Odnalezione dzienniki odsłaniają prywatne życie Michaliny Wisłockiej.
Z jej książki `Sztuka kochania`, obowiązkowej przez lata lektury w każdym domu, miliony Polaków uczyło się, jak wielką przyjemnością jest seks, jak wielką sztuką przeżywanie miłości i jak dzięki niewielkim zabiegom wzmóc przyjemność. To ona mówiła o przyjemności kobiety, świadomym macierzyństwie i antykoncepcji. Od niej zaczęła się polska rewolucja seksualna w schyłkowym okresie komunizmu. Ale, choć lubiła powtarzać, że nie ma nic do ukrycia, jej życie pełne było tajemnic.
Kochała wielu mężczyzn, uwodziła ich, choć późno odkryła radość płynącą z seksu. Układała sobie życie w trójkącie z mężem i przyjaciółką. Udawała, że jest matką bliźniaków. Oto opowieść o życiu, które było rewolucją seksualną, bez żadnego tabu.
Odnalezione i dotychczas niepublikowane fragmenty dzienników w połączeniu z opowieściami jej córki oraz bliskich odsłaniają skrywane oblicze jednej z największych ikon PRL-u.

„To biografia, na którą moja mama zasługiwała od dawna. Do bólu szczera, prawdziwa, kontrowersyjna. Dokładnie taka, jaka była Michalina Wisłocka.”
Krystyna Bielewicz, córka Michaliny Wisłockiej

Violetta Ozminkowski - przez dwanaście lat dziennikarka i redaktorka `Newsweeka`, szefowa działu `Społeczeństwo`. Współautorka biografii Marka Edelmana `Pan Doktor i Bóg`, autorka wywiadu rzeki z Grzegorzem Miecugowem `Szkiełko i oko`, ostatnio redaktorka książki Moniki Jaruzelskiej `Towarzyszka Panienka`.
Ogólne

Ilość stron

304

Rok Wydania

2014

Oprawa

oprawa twarda

Format

16.5x24 cm

ISBN

978-83-7839-741-0

Wydawca

Prószyński Media

Autor

Violetta Ozminkowski

Aktualności

Więcej

Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki
Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki ×
Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]