Mściciel. Ostatni snajper

nr kat.: 1441032
34
,99
Dostępny
Wysyłamy z magazynu w 24h

Opis i specyfikacja

Mściciel. Ostatni snajper to nowe, uzupełnione wydanie książki Ostatni snajper. Oprócz nowej okładki czytelnicy znajdą tu kolorowe zdjęcia oraz dodatkowe nigdzie niepublikowane wcześniej fotografie z pobytu autora w Polsce. Wartością dodaną jest również wydrukowana specjalna dedykacja od Kevina dla polskich czytelników!

Legendarny członek Navy SEALs polskiego pochodzenia i najcięższe walki w historii amerykańskich służb specjalnych.

KEVIN LACZ ma za sobą imponującą karierę wojskową. Był snajperem SEAL Team Three najskuteczniejszego oddziału US Navy SEALs. Służąc w najbardziej elitarnej jednostce sił specjalnych Marynarki Wojennej USA, brał udział w rozbiciu bastionu rebeliantów w najkrwawszym rejonie Iraku. Tam poznał i zaprzyjaźnił się z legendarnym snajperem, Chrisem Kylem.

11 września 2001 roku dziewiętnastoletni student z irokezem na głowie, oglądając w telewizji atak na World Trade Center, stwierdził, że to Pearl Harbor jego pokolenia. Nagle granie w rugby, dziewczyny i piwo straciły swój smak. Kevin Lacz zapragnął zabijać wrogów i stać się mężczyzną.

Braterstwo broni uczyniło go najbliższym przyjacielem i jedynym powiernikiem legendarnego Chrisa Kyle’a. Kiedy Clint Eastwood przystępował do kręcenia rewelacyjnego „American Sniper”, zaprosił Kevina Lacza na plan jako jedynego członka SEALsów. Dzięki temu powstał nie tylko realistyczny film wojenny, lecz także przejmujące studium psychiki ludzi wyszkolonych do zabijania bez skrupułów.

W Mścicielu najbardziej uderza bezpardonowa szczerość opowieści o ekstremalnych warunkach, okrucieństwie walki, lodowatej nienawiści, ale przede wszystkim tej jedynej w swoim rodzaju więzi, jaka może powstać tylko między mężczyznami wspólnie ryzykującymi życiem.

Mściciel to opowieść o brutalności wojny, nienawiści do wroga, oddaniu ojczyźnie i braterstwie przekraczającym wszystkie granice.

W książce znajdziemy relacje z pola walki widziane oczami zwykłego żołnierza. Sporo miejsca zajmują wspomnienia ze wspólnych akcji z Chrisem Kylem najsłynniejszym amerykańskim snajperem. Cześć tym wspomnień wykorzystano w słynnym filmie SNAJPER.

Kevin zagrał w tym filmie samego siebie. Pracował też przy ekipie filmu jako konsultant techniczny ds. SEAL. Czuwał nad technicznymi aspektami, aby aktorzy zagrali SEALsów tak wiarygodnie jak to tylko możliwe. Do castingu namówił go sam Bradley Cooper.

***

Poznałem historię Chrisa Kyle’a i oczywiście wiedziałem co nieco o losach Kevina, jednak dopiero „Mściciel” pozwolił mi dostrzec, że każdy z SEALsów jest niesamowicie specyficzny i każdy ma swoją własną opowieść o poświęceniu i odwadze. Motto SEALsów, „Nigdy się nie poddawaj”, Kevin ma we krwi i widać to na każdej stronie tej książki. Musisz ją przeczytać. Scott McEwen
współautor książki Snajper. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii – historii Chrisa Kyle’a

Jedna z najlepszych książek o wojnie w Iraku. Wzorzec dla wszystkich, którzy w przyszłości będą pisać o ludziach wojny. Dave Grossman
autor O zabijaniu, lektury obowiązkowej dla studentów Akademii West Point

  Ogólne

 • Ilość stron
  440
 • Rok Wydania
  2021
 • ISBN
  978-83-111-6144-3
 • Autor
  Kevin Lacz
 • Oprawa
  Miękka
 • Gatunek
  Historia
 • Wydawca
  Bellona

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0

Kupiłeś ten produkt? Oceń go!

Średnia ocen: 0