Niepokorny. Rozmowy z generałem Adamem Rapackim

nr kat.: 1277166 FIRMA KSIEGARSKA

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

Pierwsza książka pokazująca policyjne kulisy walki z przestępczością zorganizowaną. W rozmowach z autorką generał Adam Rapacki opowiada, po co spotykał się z szefem mafii wołomińskiej, jak osobiście zatrzymywał `Nikosia`, dlaczego aż 10 lat polowano na `Baraninę`. Mówi o roli niektórych ludzi ze służb specjalnych w powstawaniu organizacji przestępczych, kulisach powstawania CBŚ i rozbijania mafii pruszkowskiej. Opowiada, jak łowcy głów tropili `Słowika` i Boguckiego, jak policjanci `kupowali` uran od rosyjskich gangsterów i o wielu nieznanych dotychczas operacjach. Generał opisuje, jak mozolnie wprowadzano nowe środki techniczne i skuteczniejsze prawo, opowiada o kłopotach ze świadkami koronnymi i sporach z prokuratorami, a także o tym, dlaczego kilkakrotnie był odsuwany ze stanowiska. Dlaczego naraził się lewicy? Czego od niego oczekiwali politycy PIS? Dlaczego odszedł z policji?

W szczerej, niepozbawionej emocji rozmowie, generał przedstawia swoją zawodową historię od szeregowca patrolującego ulice Warszawy, po generała, od studenta uciekającego na `lewizny` ze szkoły oficerskiej, po zastępcę komendanta głównego i wiceministra spraw wewnętrznych. Niepokorny to książka, która zawiera historie sensacyjne, kryminalne i polityczne, a wszystkie pochodzą z pierwszej ręki.

Elżbieta Sitek-Wasiak - autorka licznych publikacji o tematyce policyjnej, społecznej i prawnej, współautorka książki o początkach polskiej mafii  Zabijałem dla mafii,  była redaktor naczelna `Gazety Policyjnej`, dziennikarka miesięcznika `Policja 997`.

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Ilość stron

400

Rok Wydania

2015

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

13.5x21 cm

ISBN

978-83-8015-093-5

Wydawca

Czarna Owca

Autor

Elżbieta Sitek-Wasiak

Aktualności

Więcej

Niepokorny. Rozmowy z generałem Adamem Rapackim ×
Niepokorny. Rozmowy z generałem Adamem Rapackim

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]