NoSQL. Przyjazny przewodnik

NoSQL. Przyjazny przewodnik

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

NoSQL. Przyjazny przewodnik

  • NoSQL. Przyjazny przewodnik
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

NoSQL. Przyjazny przewodnik

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Niniejsza książka jest przystępnym, pragmatycznym przewodnikiem po nierelacyjnych systemach bazodanowych. Pokazano w niej, czym różnią się NoSQL od baz relacyjnych. Szczególny nacisk położono na wyjaśnienie tych cech i funkcjonalności, które powinny być uwzględniane podczas projektowania aplikacji i wybierania technologii bazodanowych. Przedstawiono wewnętrzne mechanizmy baz NoSQL i wyjaśniono, w jaki sposób da się zbudować za ich pomocą skalowalne, niezawodne aplikacje. Nie zabrakło przydatnych wskazówek, zasad projektowych i najlepszych praktyk. 

Systemy do zarządzania danymi muszą dziś spełniać o wiele wyższe wymagania niż kiedyś. W wielu przypadkach nierelacyjne bazy danych, zwane NoSQL, są lepszym rozwiązaniem niż dominujące do niedawna bazy relacyjne. Projektant systemu ma więc do dyspozycji dobrze znane bazy relacyjne oraz systemy NoSQL, takie jak bazy klucz–wartość, bazy dokumentów, rodziny kolumn i bazy grafowe. Do rozstrzygnięcia pozostaje problem: którą technologię zarządzania danymi wybrać w danym przypadku.

W tej książce znajdziesz:
- podstawy relacyjnych baz danych w odniesieniu do systemów NoSQL
- bazy klucz–wartość — ich charakterystykę, zasady projektowania i słabe strony
- bazy dokumentów — koncepcje baz bez schematu, podstawowe operacje, najpowszechniejsze wzorce projektowe
- bazy rodzin kolumn — aplikacje BigData, architekturę baz, zasady projektowania i wykorzystywania
- bazy grafowe — modelowanie grafów i sieci, wskazówki projektowe, możliwe problemy
- zasady dobierania technologii bazodanowej do konkretnych zastosowań 
Ogólne

Producent

Helion

Ilość stron

408

Rok Wydania

2016

ISBN

978-83-283-2488-6

Autor

Dan Sullivan

Oprawa

Miękka

Gatunek

Poradnik - Oprogramowanie

Wydawca

Helion

Mysz komputerowa to wynalazek z 1964 roku, który od tego czasu, szczególnie przez ostatnie lata, wyraźnie ewoluował. Pozornie proste urządzenie, zyskało szereg udogodnień, które ułatwiają codzienną pracę lub grę, a wybór zrobił się naprawdę ogromny.

Twardy dysk to jeden z najważniejszych elementów w komputerze. Patrząc na specyfikację sprzętu, obok karty graficznej, procesora czy pamięci RAM, warto zwrócić uwagę właśnie na dysk. Dlaczego? Bo to często kluczowy element, decydujący o komforcie pracy na co dzień.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant'); if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]