Nowy alfabet mafii

nr kat.: 1214031

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Czym zajmują się dzisiaj dawni mafiozi czy zerwali z dawnym życiem i jakie mają pomysły na nowe czasy? Odpowiedź w nowej, poszerzonej wersji bestselleru Alfabet mafii

Nowa, mocno rozszerzona wersja bestselleru Alfabet mafii. Autorzy rozmawiają z najbardziej znanymi postaciami polskiego świata przestępczego. Opisują gangi, które terroryzowały Polskę w latach 90. Niektóre z nich przetrwały do dzisiaj. Losy bohaterów Alfabetu mafii urywały się w 2004 r. Z nowej książki dowiemy się, co dzisiaj robią dawni wrogowie publiczni, czym się zajmują, czy zerwali z dawnym życiem i jakie mają pomysły na nowe czasy. Autorzy dostrzegają w gangsterach cechy zwykłych ludzi - mają oni przecież rodziny i dzieci, zmagają się z lękami egzystencjalnymi, tak jak wszyscy. Relacje przedstawicieli świata przestępczego zostały skonfrontowane z wersjami wydarzeń prokuratorów, policjantów i ofiar.

Ewa Ornacka - dziennikarka śledcza i scenarzystka. Autorka książek Tajemnice zbrodni i Alfabet mafii, scenariusza filmu Świadek w reżyserii Andrzeja Kostenki i serialu dokumentalnego Zbrodnie niedoskonałe. Autorka reportaży telewizyjnych o przestępczości zorganizowanej i białych kołnierzykach. Publikowała na łamach `Głosu Szczecińskiego`, `Życia Warszawy`, `Prawa i Życia`, `Wprost`, `Newsweeka`, `Uważam Rze` i `Śledczego` (`Focus`). Nagrodzona `Srebrną Kaczką` SDRP za odwagę w opisywaniu mafii. W 2007 roku chroniona przez Centralne Biuro Śledcze.

Piotr Pytlakowski - dziennikarz, scenarzysta, autor i współautor książek Republika MSW, Czekając na kata, Alfabet mafii, Śmierć za 300 tys.,Agent Tomasz i inni, Wszystkie ręce umyte i Biuro tajnych spraw (cztery ostatnie razem z Sylwestrem Latkowskim). Nakręcił kilka filmów dokumentalnych i kilkanaście reportaży telewizyjnych. Jako reporter pracował w `Nowej Wsi`, `Przeglądzie Tygodniowym`, `Spotkaniach`, `Gazecie Wyborczej`, `Życiu Warszawy` i `Życiu`. Od 1997 r. jest dziennikarzem tygodnika `Polityka`. Nagrodzony `Polskim Pulitzerem` w kategorii `dziennikarstwo śledcze` i nagrodą Adwokatury Polskiej `Złota Waga`.
Ogólne

Autor

Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski

Ilość stron

462

Rok Wydania

2013

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

15x22.5 cm

ISBN

978-83-7818-440-9

Wydawca

Rebis

Aktualności

Więcej

Nowy alfabet mafii ×
Nowy alfabet mafii

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]